#studiowsieci – czyli: Klub Studio do Internetu!

studiowsieci – czyli najnowszy projekt Fundacji Studentów i Absolwentów AGH Academica oraz Samorządu Studentów AGH, który przenosi działalność kulturalną Akademickiego Centrum Kultury Klub Studio do Internetu!

W tym trudnym dla wszystkich okresie, podejmujemy walkę o kulturę, aby nieprzerwanie była ona wokół nas. Choć nie możemy się doczekać, aż znów publiczność przekroczy drzwi klubu podczas koncertów ulubionych artystów, to mamy nadzieję, że widzowie będą z nami o 20:00, od wtorku do piątku podczas #studiowsieci.

Wyjątkowe piątkowe koncerty nadawane live prosto z Klubu Studio, podczas których posłuchamy gwiazd polskiej sceny muzycznej, jak i artystów, o których usłyszeć już wypada. Oprawę koncertów będzie stanowić profesjonalne światło sceniczne – zatem, jeżeli chodzi o stronę wizualną będzie można się poczuć, jak na koncercie w Klubie Studio. Dźwięk również będzie profesjonalnie realizowany, tak, jak to odbywa się na koncercie na żywo.
Pierwszym artystą, który wystąpi na naszej scenie to Nocny Kochanek i ich “Lajw w Necie”

Studio Kabaretu LIVE prowadzone przez Adama Grzankę i Michała Pałubskiego, będzie można obejrzeć na żywo w środowe wieczory. Dużo humoru, jak i wiedzy! Z dystansem, z zachowaniem zalecanej odległości, z gośćmi w innych postaciach, niż zwykle. Będziemy komentować rzeczywistość i jej wszelkie płaszczyzny, licząc na to, że publiczność aktywnie włączy się do tych spotkań. A jak ktoś marzy o zostaniu profesjonalnym komentatorem czy aktorem, to niech przygotuje się do warsztatów i zadawania pytań.

Rozmowy z Garderoby – to cykl wywiadów w założeniu innych, niż zwykle, dobrze znanych w mediach. Chcemy przedstawić trochę inne oblicze muzyków, ich pasje, codzienność. Będzie można zobaczyć zespoły i muzyków, których słuchaliśmy i widzieliśmy na scenie klubu, ale tym razem w zupełnie innej sytuacji.

Ile razy można czytać “dlaczego taka nazwa? jaka będzie nowa płyta? jakie macie plany na przyszłość?” My zadamy pytania, jakich nie usłyszycie w normalnym wywiadzie.
Będą to przyjacielskie wywiady z artystami, prowadzone w zupełnie inny sposób – zaskakujące i ukazujące oblicze, którego nie znacie.

Oprócz pytań które wymyślimy my, czekamy również na pytania od publiczności. Przed każdym wywiadem, będziecie kilka dni na wpisanie swoich propozycji pytań jakie chcesz zadać. O wszystkim będzie informował nasz profil na FB.

Tydzień będziemy rozpoczynać we wtorki w ramach Akademia Live!, razem z prelegentami występującymi podczas kultowego cyklu Inżynier z Kulturą czy programu ADAPTER, organizowanego przez Samorząd Studentów. Dowiemy się co nieco o tym, jak pisać CV, jak przygotować się do zdalnej rozmowy rekrutacyjnej, bądź jak radzić sobie ze stresem i depresją.


Oczywiście, że wszyscy – artyści, publiczność, organizatorzy, ekipy techniczne- wolelibyśmy spotkać się osobiście. Praca przy koncertach i wydarzeniach kulturalnych, uczestniczenie w nich na żywo – to doświadczenia z serii tych, które mają unikatową, niepodrabialną i nieodtwarzalną w żadnych innych warunkach energię. Ale aktualny czas dyktuje swoje warunki, a my postanowiliśmy podjąć się wyzwania i przenieść tę atmosferę do świata wirtualnego – mówi Małgorzata Frankowska, dyrektor programowy Klubu Studio.

Jestem przekonana o tym, że jest to krok potrzebny absolutnie nam wszystkim. W momencie, w którym padła decyzja – no dobrze, zróbmy to – pojawił się entuzjazm i ogromna chęć działania. Tego dziś bardzo potrzebujemy. Nie tylko publiczność Klubu Studio, która nas od samego początku w tym trudnym czasie bardzo wspiera, ale też artyści i ich ekipy techniczne, nasze ekipy techniczne, osoby od promocji, wszyscy pracownicy.

To przywraca w jakimś stopniu poczucie sensu i normalności. Branża koncertowa, i wszystkie osoby z nią związane, szczególnie mocno odczuła kwarantannę i restrykcje związane z zakazem działalności. Szczególnie dlatego, że jest to praca, która zawsze jest swego rodzaju powołaniem, w którą wkłada się bardzo dużo serca. Chcemy już poczuć energię tworzenia i organizowania. Chcemy zaprosić do naszego świata widzów. Cały pomysł #studiowsieci zakłada zbudowanie kilku studiów w Klubie Studio. W przestrzeniach, do których publiczność nie zawsze ma dostęp, a najczęściej właśnie tego dostępu nie ma.

Choćby backstage, w którym zazwyczaj działamy tylko my. Chcemy pokazać, jak to wszystko wygląda, uświadomić wszystkim, że przy koncercie pracuje sztab ludzi. Ja wiem, że teraz świadomość jest ogromna, ale nadal jeszcze spotykam się ze stwierdzeniami w stylu: „no tak, przychodzicie do pracy, przyjeżdża zespół, gra koncert, wyjeżdża, jakieś 4 godzinki roboty”. A przy koncertach pracują ekipy techniczne, które montują się kilka godzin przed koncertem, montaż backline zespołu i próba też trwa kilka godzin, potem koncert, demontaż…

To kilkanaście godzin pracy ludzi, których na koncertach nie widać, a oni są i to dzięki nim wszystko tak sprawnie działa. A jeszcze wcześniej jest etap planowania koncertu, jego promocja, dystrybucja biletów, wszelkie kwestie techniczne. I finalnie tzw. papierologia, nad którą też ktoś musi się pochylić. To jest ogrom pracy. Chcemy pokazać wszystkim: jesteśmy, działamy, bądźcie z nami, bo działamy dla Was, a nawet więcej: zapraszamy Was do tego działania. Będzie live i będzie interaktywnie. Razem stworzymy nowe zjawisko. I przeczuwam, że będzie ono piękne.


Więcej informacji:
www.facebook.com/klub.studio
www.academica.org.pl/wspierajkulture

Projekt organizowany przy współpracy z Uczelnianą Radą Samorządu Studentów AGH

Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.