film 3 września 2015

Straight Outta Compton – Kino Pod Baranami

StraightOuttaCompton_banerek

Od 4 września na ekranach Kina Pod Baranami wyświetlany będzie film Straight Outta Compton opowiadający o legendarnym, kalifornijskim rapowym składzie N.W.A. Długo wyczekiwana przez polskich fanów produkcja, której tytuł zaczerpnięty został z debiutanckiego albumu zespołu, już w premierowy weekend odniosła wielki sukces frekwencyjny w Stanach Zjednoczonych, gdzie zebrała również świetne opinie widzów i krytyków.

Film Straight Outta Compton zabiera widzów w miejsca, gdzie wszystko się zaczęło i opowiada prawdziwą historię o tym, jak kulturowi rebelianci z najbiedniejszej dzielnicy Los Angeles, uzbrojeni jedynie w teksty, dumę, zuchwałość i prawdziwy talent, postawili się systemowi, tworząc zespół N.W.A. (ang. Niggaz Wit Attitudes).

Początkowo w skład ekipy wchodzili: Dr Dre, Ice Cube, Eazy-E, Mc Ren, DJ Yella, Arabian Prince i The D.O.C. Ich pierwsza płyta, Straight Outta Compton, sprzedała się w 9 milionach egzemplarzy. To właśnie ta grupa położyła podwaliny pod gangsta rap i hiphopową scenę Zachodniego Wybrzeża.

Reżyserem filmu jest F. Gary Gray (Włoska robota), także pochodzący z Compton i znany jako twórca wielu hip-hopowych teledysków. W filmie występują O’Shea Jackson Jr., który wciela się w postać swojego ojca, Ice Cube’a, Corey Hawkins jako Dr. Dre i Jason Mitchell jako Eazy-E.

Autorem ścieżki dźwiękowej jest Dr Dre. Compton to pierwszy od 16 lat – i jak zapowiada twórca – ostatni album 50-letniego rapera, który wraz z Ice Cube’em i Tomicą Woods-Wright, wdową po Eazy-E, wyprodukowali film.

 

kinopodbaranamilogo

Straight Outta Compton
reż. F. Gary Gray
KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27, Kraków
(12) 423 07 68
Godziny seansów, ceny biletów: www.kinopodbaranami.pl

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | Dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

podobne publikacje