Serwis internetowy  Muzyczny Kraków  www.muzyczny-krakow.eu, jest tworzony przez miłośników muzyki (… kultury i sztuki też!). Celem jego istnienia jest informowanie o ważnych i ciekawych wydarzeniach muzycznych i kulturalnych. Piszemy i wspieramy  wykonawców oraz wydarzenia które są wartościowe ale omijają pierwsze strony gazet i portali internetowych.

Nasz serwis NIE jest sponsorowany przez nikogo i nikogo NIE sponsoruje. Jeśli kogoś lub coś promujemy, to dlatego że w naszej subiektywnej ocenie na to zasługuje. Reklama lub tekst umieszczony odpłatnie jest jasno i wyraźnie oznaczony.

W serwisie Muzyczny Kraków publikowane są reklamy i teksty sponsorowane, zawsze oznaczone stosowną informacją.

Publikujemy również teksty nadesłane, których autorami nie są członkowie zespołu redakcyjnego. Reklamy, teksty sponsorowane i materiały nadesłane mogą być publikowane jako materiały redakcyjne lub jako wydarzenia w kalendarzu.

Redakcja zastrzega sobie poniższe prawa w przypadku publikacji, których autorami nie są członkowie redakcji:

 1. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji, dokonania skrótów bądź przeredagowania tekstu i materiałów graficznych bez podawania przyczyn.
 2. Redakcja zastrzega sobie prawo do sklasyfikowania materiałów jako informacyjnych, do  bezpłatnej ich publikacji. Materiały będące reklamą, bądź teksty marketingowe mogą być opublikowane jako płatne (artykuł sponsorowany bądź reklama). W przypadku bezpłatnej publikacji z materiałów mogą być usunięte hiperłącza do serwisów zajmujących się sprzedażą biletów i nazwy sponsorów, darczyńców etc. Mogą być usunięte te fragmenty, które służą jedynie reklamie i promocji.
 3. Zasady publikacji, stawki reklam i artykułów sponsorowanych są negocjowane indywidualnie.

Andrzej Wodziński

redaktor naczelny

Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Prowadzi cykliczną audycję "Muzyka na szczytach" w rozgłośnia radiowej JAZZKULTURA.PL. Fotoreporter. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy … Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.

wszystkie publikacje

Anna Maria Tryba

redaktor działu "teatr"

Technolog chemiczny, absolwentka Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej, obecnie doktorantka Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH. W ramach swojej pracy doktorskiej pracuje nad otrzymaniem biomateriałów do zastosowań stomatologicznych. Z zamiłowania korepetytor z chemii, popularyzator nauki i publicystka. Na co dzień publikuje w takich czasopismach jak: Tatry, Witkacy!, TEMI, Tygodnik podhalański. Zafascynowana postacią Witkacego, kulturą podhalańską, teatrem i górskimi wędrówkami.

wszystkie publikacje

Anna Szpilewska

dziennikarz

Muzykolog, dziennikarz muzyczny, początkująca pisarka, absolwentka Akademii Muzycznej we Lwowie. Pracowała jako dziennikarz w Lwowskiej Filharmonii, a także nauczyciel teorii w szkole muzycznej "Dudaryk". Odbyła praktykę w gazecie "Lwowska poczta" i w lwowskim radiu. Aktualnie mieszka w Krakowie i stara się rozwijać, rozwija też uczniów w szkole muzycznej jako nauczyciel pianina, Pisze teksty dla różnych mediów. Uwielbia muzykę klasyczną, jazzowa, folkową.

Monika Stachnik - Czapla

fotoreporter

Od urodzenia mieszka w Krakowie, studiowała Turystykę na Akademii Wychowania Fizycznego oraz Europeistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana: organizuje projekty międzynarodowe, prowadzi młodzieżowy klub „Foto-Pasja”, fotograficzną grupę seniorów oraz warsztaty tworzenia filmu animowanego dla dzieci. Od 2001 roku należy do Krakowskiego Klubu Fotograficznego, a od 2005 do Stowarzyszenia Twórców – Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Od 2005 roku pełni funkcję Prezesa KKF, a w 2007 została powołana do Rady Programowej Muzeum Historii Fotografii im. Walezego Rzewuskiego w Krakowie. Od 2013 roku należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i zagranicznych oraz kilkadziesiąt wystaw – indywidualnych i zbiorowych. Od lat współpracuje z różnymi wydawnictwami, publikując fotografie oraz artykuły i wywiady. Posiada Brązowy Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Medal 600-lecia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, Złoty Medal Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej „Za fotograficzną twórczość”, Medal „Za zasługi dla fotografii polskiej” w 100. rocznicę odzyskania niepodległości oraz odznaczenie Honoris Gratia i nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa.

Tomasz Czernek

fotoreporter

Wiatr we włosach, przestrzeń w oku, wolność w głowie. ...dlatego włazi wszędzie tam gdzie nie wolno i potem się tłumaczy. No chyba ...że się uda. Kocha góry, gdzie się wspina, biega a nawet mieszka. Wszędzie gdzie idzie zabiera muzykę lub idzie tam skąd ona wypływa. Dużo gada, jednak to poprzez zdjęcia pokazuje świat jaki widzi i muzykę jaką słyszy. Wszystko to zmielone z duszą artysty. Za nic nie chce robić zdjęć temu co widzi każdy. Biega za zdjęciem, z którego da się usłyszeć dźwięk, poczuć zapach, złapać oddech, skraść emocje... dostać życie!

Ewa Jędrzejczyk

dziennikarz

Studentka edytorstwa i komunikacji społecznej, miłośniczka muzyki. Lubi odkrywać nową muzykę, kolekcjonować płyty i jeździć na koncerty. Poza muzyką lubi czytać literaturę fantasy i podróżować.

Anna Janicka

redaktor

Miłośniczka muzyki [może z wyjątkiem kapel podwórkowych], tańca i innych sztuk pięknych. Jej specjalność to muzyka klasyczna, opera, musical. W wolnych chwilach słucha też muzyki z lat 50-tych, Ravi Shankara, Craiga Pruess i muzyki wschodu. Oprócz muzyki pasjonują ją inne istoty myślące i czujące, te które niekoniecznie poruszają się na dwóch nogach.

wszystkie publikacje

Magda Woch

fotoreporter

Absolwentka Otwartego Studium Fotografii na Politechnice Krakowskiej. Fotografia, muzyka i joga- największe pasję. Szczególnie bliska jest jej fotografia koncertowa, gdzie można uchwycić emocje artysty i publiczności. Zdobywczyni I miejsca w konkursie Grand Press Photo 2021, w kategorii: reportaż, życie codzienne. Miłośniczka literatury i czarnej kawy. Mama cudownej córki.

Małgorzata Rzeszutek

fotoreporter

Dusza Artysty. Fotografia jest niewątpliwie częścią jej życia. Stała się pasją, sposobem patrzenia na świat i na ludzi. Na co dzień prowadzi autorskiego bloga. Zdjęcia traktuje jak tworzenie małych dzieł sztuki. Fotografia koncertowa jest dla niej szczególnie ważna. Na zdjęciach nie pokazuję zwykłego codziennego życia a emocje, interakcję artysty i odbiorcy. Fotografia podobnie jak muzyka to nie tylko zbiór nut a część rzeczywistości.

wszystkie publikacje

Monika Słupek

dziennikarz

Studentka biofizyki. Sopran w chórze rozrywkowym, z różnym skutkiem próbuje grać na gitarze. Uwielbia zabiegany tryb życia, tematy związane z rozwojem osobistym, sport oraz muzykę pod każdą postacią. Słucha bardzo różnorodnej muzyki z naciskiem na tę mało komercyjną. Noce poświęca na wyszukiwanie ciekawostek muzycznych.

wszystkie publikacje

OBECNI  I  BYLI   WSPÓŁPRACOWNICY

 • Iwona Kurczab – Wolny duch. FOTOREPORTER i dziennikarz. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Jej pasje to fotografia, sport, gotowanie oraz podróże. Muzyka jest jej partnerem życiowym, w szczególności gdy ma na imię Rock. Odpowiada jej życie festiwalowicza. Optymistka. →wszystkie publikacje
 • Karolina Momot – Tancerka, choreograf, pedagog tańca. Absolwentka Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi oraz studium baletowego i wydziału rytmiki średniej szkoły muzycznej. Doświadczenie sceniczne zdobywała w teatrach muzycznych i teatrze tańca; zrealizowała też kilka własnych projektów choreograficznych („…znajdź mnie wśród nich…”, „Anatomia ciszy”, „Tango”)
 • Damian Kułakowski – Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec. Działalność publicystyczną prowadzi od wielu lat, pisząc na łamach Młodzieżowej Gazety Muzycznej. Teksty były publikowane w dodatku do Gazety Wyborczej oraz Beethoven Magazine. Na koncie ma wywiady z artystami takimi jak maestro Krzysztof Penderecki, Julian Rachlin, Janusz Wawrowski, Amandine Beyer. Kolekcjonuje płyty i gra na altówce we wszelkich formacjach kameralnych.
 • Dżemila Smajkiewicz – Z muzyką związana od zawsze choć nie zawsze z własnej woli – począwszy od szkoły baletowej jako dziecko, szkoły muzycznej – klasy pianina, fascynacje rockowo-metalowe w okresie nastoletnim, aż po szalone imprezy salsowe w wieku dorosłym. Po latach niezachwianej wiary we własny talent twórczy, w końcu porzuciła instrumenty wszelakie na rzecz zostania po prostu odbiorcą muzyki; koneserka muzyki bardzo różnej, szczególnie: classic rock, blues, trip hop, reggae, chillout, depresyjny pop muzyka filmowa. I innej niesklasyfikowanej…
 • Julia Brodowska – Skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach i studentka Sztuki pisania na Uniwersytecie Śląskim. Oprócz grania, od lat jej wielką pasją jest słuchanie, odkrywanie i pisanie o muzyce. Prowadzi bloga: „Subiektywnie o muzyce” – jej teksty można odnaleźć także na portalu Folk24.pl. W muzyce szuka przede wszystkim autentyczności, nie uznaje podziału na gatunki i wciąż stara się otwierać na nowe brzmienia.
 • Krakowianka Jedna – Miłośniczka sztuk wszelkich, ze wskazaniem tańca. Melomanka i “książkomanka”.
 • Barbara Zakrzewska – sopran, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wydział wokalno-aktorski. Wychowanka Barbary Nieman i Haliny Słonickiej, w dorobku arie operowe, pieśni, nagrania płytowe.
 • Pawel Świetorecki –  z wykształcenia ekonomista, z zawodu bankowiec a z zamiłowania śpiewak. Naukę śpiewu rozpoczął jako dziecko i kontynuuje do chwili obecnej, początkowo ucząc się, śpiewając i tańcząc w Zespole Pieśni i Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”, a następnie ucząc się śpiewu prywatnie, w kraju i za granicą. Było jeszcze po drodze studium wokalno – aktorskie, ale talent aktorski ma wrodzony, więc był to tylko epizod z życia. Jego opiekunem wokalnym jest  Primadonna Operetki  Warszawskiej Pani Elżbiety Ryl- Górska, wybitna polska śpiewaczka. Prowadzi własną autorską audycję pt. ,,Zaczarowany świat operetki i musicalu” w lokalnym radiu Bogoria /Grodzisk Maz/. Jest najlepszym bankowcem wśród śpiewaków i najlepszym śpiewakiem wśród bankowców. Koncertuje na estradzie i współpracuje z wieloma solistami teatrów muzycznych. Trochę pisze….
 • Monika Godziemba – Dąmbska – Absolwentka administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, studentka dziennikarstwa. Miłośniczka rockowych brzmień i pasjonatka kina grozy. W wolnych chwilach chętnie sięga po kryminały a jej ulubioną autorką jest Agatha Christie. Muzyka nie jest jej specjalnością, ale stanowi nieodzowny element codziennej egzystencji. Największą pasją jest pisanie, głównie felietonów. Wciąż liczy, że jej twórczość kiedyś “wydostanie się z szuflady”. Chętnie podejmuje wyzwania.


Partnerzy: Kancelaria adwokacka w Gliwicach – Elżbieta Łuka, Adwokat Ustroń /filia w Ustroniu/, Warszawskie Centrum Psychoterapii Adeste – psycholog Warszawa.

Właścicielem serwisu Muzyczny Kraków jest firma CON MEDIA www.conmedia.pl

Skip to content