Serwis internetowy i czasopismo Muzyczny Kraków  www.muzyczny-krakow.eu, jest tworzony przez miłośników muzyki (… kultury i sztuki też!). Celem jego istnienia jest informowanie o ważnych i ciekawych wydarzeniach muzycznych i kulturalnych. Piszemy i wspieramy  wykonawców oraz wydarzenia które są wartościowe ale omijają pierwsze strony gazet i portali internetowych.

Nasz serwis NIE jest sponsorowany przez nikogo i nikogo NIE sponsoruje. Na stronie znajdują się teksty promocyjne i reklamowe. Serwis NIE pobiera za nie jakichkolwiek opłat w jakiejkolwiek formie. Jeśli coś promujemy, to dlatego że w naszej subiektywnej ocenie na to zasługuje. Reklama lub tekst umieszczony odpłatnie jest jasno i wyraźnie oznaczony.

Andrzej Wodziński

redaktor naczelny

Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy … Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.

wszystkie publikacje

Anna Janicka

redaktor

Miłośniczka muzyki [może z wyjątkiem kapel podwórkowych], tańca i innych sztuk pięknych. Jej specjalność to muzyka klasyczna, opera, musical. W wolnych chwilach słucha też muzyki z lat 50-tych, Ravi Shankara, Craiga Pruess i muzyki wschodu. Oprócz muzyki pasjonują ją inne istoty myślące i czujące, te które niekoniecznie poruszają się na dwóch nogach.

wszystkie publikacje

Monika Słupek

dziennikarz

Studentka biofizyki. Sopran w chórze rozrywkowym, z różnym skutkiem próbuje grać na gitarze. Uwielbia zabiegany tryb życia, tematy związane z rozwojem osobistym, sport oraz muzykę pod każdą postacią. Słucha bardzo różnorodnej muzyki z naciskiem na tę mało komercyjną. Noce poświęca na wyszukiwanie ciekawostek muzycznych.

wszystkie publikacje

Anna Szpilewska

dziennikarz

Muzykolog, dziennikarz muzyczny, początkująca pisarka, absolwentka Akademii Muzycznej we Lwowie. Pracowała jako dziennikarz w Lwowskiej Filharmonii, a także nauczyciel teorii w szkole muzycznej "Dudaryk". Odbyła praktykę w gazecie "Lwowska poczta" i w lwowskim radiu. Pisze teksty dla różnych magazynów, stron internetowych, blogów. Aktualnie mieszka w Krakowie i stara się rozwijać, rozwija też uczniów w szkole muzycznej jako nauczyciel pianina, Pisze teksty dla różnych mediów. Uwielbia muzykę klasyczną, jazzowa, folkową.

Małgorzata Rzeszutek

fotoreporter

Dusza Artysty. Fotografia jest niewątpliwie częścią jej życia. Stała się pasją, sposobem patrzenia na świat i na ludzi. Na co dzień prowadzi autorskiego bloga. Zdjęcia traktuje jak tworzenie małych dzieł sztuki. Fotografia koncertowa jest dla niej szczególnie ważna. Na zdjęciach nie pokazuję zwykłego codziennego życia a emocje, interakcję artysty i odbiorcy. Fotografia podobnie jak muzyka to nie tylko zbiór nut a część rzeczywistości.

wszystkie publikacje

Magda Woch

fotoreporter

Absolwentka Otwartego Studium Fotografii na Politechnice Krakowskiej. Fotografia, muzyka i joga- największe pasję. Szczególnie bliska jest jej fotografia koncertowa, gdzie można uchwycić emocje artysty i publiczności. Miłośniczka literatury i czarnej kawy. Mama cudownej córki.

Iwona Kurczab

fotoreporter

Wolny duch. FOTOREPORTER i dziennikarz. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Jej pasje to fotografia, sport, gotowanie oraz podróże. Muzyka jest jej partnerem życiowym, w szczególności gdy ma na imię Rock. Odpowiada jej życie festiwalowicza. Optymistka.

wszystkie publikacje

Damian Kułakowski

dziennikarz

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec. Działalność publicystyczną prowadzi od wielu lat, pisząc na łamach Młodzieżowej Gazety Muzycznej. Teksty były publikowane w dodatku do Gazety Wyborczej oraz Beethoven Magazine. Na koncie ma wywiady z artystami takimi jak maestro Krzysztof Penderecki, Julian Rachlin, Janusz Wawrowski, Amandine Beyer. Kolekcjonuje płyty i gra na altówce we wszelkich formacjach kameralnych.

wszystkie publikacje

Karolina Momot

dziennikarz

Tancerka, choreograf, pedagog tańca. Absolwentka Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi oraz studium baletowego i wydziału rytmiki średniej szkoły muzycznej. Doświadczenie sceniczne zdobywała w teatrach muzycznych i teatrze tańca; zrealizowała też kilka własnych projektów choreograficznych („…znajdź mnie wśród nich…”, „Anatomia ciszy”, „Tango”).

wszystkie publikacje

OBECNI  I  BYLI   WSPÓŁPRACOWNICY

  • Dżemila Smajkiewicz – Z muzyką związana od zawsze choć nie zawsze z własnej woli – począwszy od szkoły baletowej jako dziecko, szkoły muzycznej – klasy pianina, fascynacje rockowo-metalowe w okresie nastoletnim, aż po szalone imprezy salsowe w wieku dorosłym. Po latach niezachwianej wiary we własny talent twórczy, w końcu porzuciła instrumenty wszelakie na rzecz zostania po prostu odbiorcą muzyki; koneserka muzyki bardzo różnej, szczególnie: classic rock, blues, trip hop, reggae, chillout, depresyjny pop muzyka filmowa. I innej niesklasyfikowanej…
  • Julia Brodowska – Skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach i studentka Sztuki pisania na Uniwersytecie Śląskim. Oprócz grania, od lat jej wielką pasją jest słuchanie, odkrywanie i pisanie o muzyce. Prowadzi bloga: „Subiektywnie o muzyce” – jej teksty można odnaleźć także na portalu Folk24.pl. W muzyce szuka przede wszystkim autentyczności, nie uznaje podziału na gatunki i wciąż stara się otwierać na nowe brzmienia.
  • Krakowianka Jedna – Miłośniczka sztuk wszelkich, ze wskazaniem tańca. Melomanka i “książkomanka”.
  • Barbara Zakrzewska – sopran, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wydział wokalno-aktorski. Wychowanka Barbary Nieman i Haliny Słonickiej, w dorobku arie operowe, pieśni, nagrania płytowe.
  • Pawel Świetorecki –  z wykształcenia ekonomista, z zawodu bankowiec a z zamiłowania śpiewak. Naukę śpiewu rozpoczął jako dziecko i kontynuuje do chwili obecnej, początkowo ucząc się, śpiewając i tańcząc w Zespole Pieśni i Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”, a następnie ucząc się śpiewu prywatnie, w kraju i za granicą. Było jeszcze po drodze studium wokalno – aktorskie, ale talent aktorski ma wrodzony, więc był to tylko epizod z życia. Jego opiekunem wokalnym jest  Primadonna Operetki  Warszawskiej Pani Elżbiety Ryl- Górska, wybitna polska śpiewaczka. Prowadzi własną autorską audycję pt. ,,Zaczarowany świat operetki i musicalu” w lokalnym radiu Bogoria /Grodzisk Maz/. Jest najlepszym bankowcem wśród śpiewaków i najlepszym śpiewakiem wśród bankowców. Koncertuje na estradzie i współpracuje z wieloma solistami teatrów muzycznych. Trochę pisze….
  • Monika Godziemba – Dąmbska – Absolwentka administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, studentka dziennikarstwa. Miłośniczka rockowych brzmień i pasjonatka kina grozy. W wolnych chwilach chętnie sięga po kryminały a jej ulubioną autorką jest Agatha Christie. Muzyka nie jest jej specjalnością, ale stanowi nieodzowny element codziennej egzystencji. Największą pasją jest pisanie, głównie felietonów. Wciąż liczy, że jej twórczość kiedyś “wydostanie się z szuflady”. Chętnie podejmuje wyzwania.


Partnerzy: Kancelaria adwokacka w Gliwicach – Elżbieta Łuka, Adwokat Ustroń /filia w Ustroniu/, Warszawskie Centrum Psychoterapii Adeste – psycholog Warszawa.

Właścicielem serwisu Muzyczny Kraków jest firma CON MEDIA www.conmedia.pl