Bez kategorii 9 stycznia 2015

smkkpm ULTRA – Bang!

NIEBO TO TYLKO CZARNE BOLERO ZE ZŁOTYMI CEKINAMI,
A KSIĘŻYC TO
WIELKA KULA
DISCO

Niemal każdy, niezależnie od gustu, zainteresowań czy wykształcenia przynajmniej raz miał okazję wyszaleć się na dyskotece. Tym, co nas od tego jednak odpycha, jest często okrutna banalność tej muzyki. Wszyscy mamy już dość oklepanych motywów i wtórnych kawałków  o miłości.

Podobne przemyślenia miała przed dwoma laty grupa krakowskich muzyków. Powołali oni do życia enigmatyczny projekt smkkpm ULTRA. Zespół porzucił wszelkie konwencje (oraz konwenanse) i postawił sobie za  cel tworzenie bezpretensjonalnej i pełnej dystansu muzyki, która łączyłaby żywe instrumenty z dużą dawką elektroniki.

Muzycy tworzący ULTRA wywodzą się z kompletnie różnych środowisk artystycznych. Mamy w zespole kabareciarzy z Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą oraz rock’n’rollowców z Clock Machine, Straight Jack Cat i Smoking Barrelz. Połączenie to dało w efekcie wybuchową mieszankę, której moc poczuliśmy już w grudniu tego roku, bowiem… 6 grudnia ULTRA opublikowała swój debiutancki 6-utworowy krążek Bang!

Udało się to dzięki akcji na Polak Potrafi! Wsparcie pokazało, że mamy dla kogo tworzyć KOSMICZNĄ muzykę. Jest to motorem napędowym w tworzeniu kolejnych energetycznych show. Najbliższe odbędzie się już 24 stycznia. Bowiem Młodym artystom nie wystarcza brawura na polu muzycznym, co udowodni premierowy koncert, który organizują w kultowej krakowskiej Rotundzie. Tam pokażą, że stawiają nie tylko na muzykę, ale równie mocno na SHOW z elementami świetlno-taneczno-pirotechnicznymi.

Więcej o zespole:

Wszystkich serdecznie zapraszamy – TAŃCZ ALBO ZGIŃ!

Koncert promujący płytę “Bang!”
CK Rotunda, Kraków
24 stycznia 2015, godzina 20.00
Bilety za 15 zł do kupienia w kasach Rotundy.

PolakPotrafi.pl – Nadszedł czas, aby również Polacy mieli swoje polskie Indiegogo i własny polski Kickstarter! Projekt Polak Potrafi powstał z myślą o wszystkich osobach, które chcą realizować ciekawe projekty i urzeczywistniać kreatywne pomysły. Jest innowacyjną na polskim rynku platformą, która pomaga uzyskać niezbędne w tym celu finansowanie społecznościowe. Biznes, sztuka, design, film, taniec, moda, technologia, edukacja, teatr – to jedynie kilka z przykładowych dziedzin, które wspiera. Chcesz otworzyć klub filmowy? Projekt Polak Potrafi opiera się na dwóch zasadach. Wykorzystujemy możliwości, jakie daje crowdsourcing i crowdfunding. Crowdsourcing ma miejsce wtedy, gdy w celu rozwijania własnych inicjatyw korzystamy z wiedzy i pomysłów społeczności internetowej. Natomiast crowdfunding jest formą finansowania społecznego różnorodnych projektów. smkkpm ULTRA zebrał w ten sposób środki na wydanie płyty.
źródło informacji:
Materiały prasowe zespołu | Dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

podobne publikacje