Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

Skowronkowy Jarzmin – Festiwal “niezwyczajny”, 28-30 sierpnia 2020

To już piąta edycja wyjątkowej, alternatywnej imprezy, która odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia 2020 roku (… jeśli zaraza nie pokrzyżuje planów). W programie wiele ciekawych koncertów, warsztatów i prelekcji. Miejsce też “niezwyczajne” – Zawoja.

Wśród muzyki królować będą różnorodne, współczesne wersje rocka i muzyki etnicznej: od rocka progresywnego, przesterowanych, ambientowych, onirycznych brzmień, nieregularnych fuzji rocka i jazzu do transowego, instrumentalnego grania inspirowanego muzyką etniczną i elektroniczną. Wystąpią także singer/songwriterzy.

Podczas festiwalu każdy będzie mógł spróbować swoich sił z rytmami pochodzącymi z Afryki i Indii dzięki warsztatom gry na instrumentach etnicznych prowadzonych m.in. przez znanego edukatora Karola “Karwila” Wilkoszewskiego, administratora wortalu Djembe.pl. Lokalna kultura babiogórska również nie zostanie pominięta – uczestnicy będą mogli zapoznać się z pieśniami babiogórskimi pod okiem lokalnej śpiewaczki Sabiny Ruszkiewicz.

Kolejny interesujący punkt programu stanowić będą warsztaty taneczne prowadzone przez jedną z najlepszych polskich tancerek, Alicję Miszczor. Poprowadzi ona warsztat improwizowanej ekspresji tanecznej pt. “Taniec Żywiołów”. Podczas spacerów i prelekcji nabyć będziemy mogli informacje o funkcjonowaniu ekosystemów leśnych i ekologii.

Jak zapowiadają organizatorzy tego odbywającego się w Zawoi od 2014r. wydarzenia, scenerią mini-festiwalu będzie tym razem wyjątkowo malownicza, wysoko położona polana z bezpośrednim widokiem na najwyższe wzniesienie Beskidu Żywieckiego – Babią Górę. Dokładnej lokalizacji jeszcze nie udostępnili, zrobią to na krótko przed wydarzeniem.
Na scenie Skowronkowego Jarzminu zagrają w tym roku tacy artyści jak: Aldaron – bard podróżujący po kraju i śpiewający piosenki o spokoju i naturze rzeczywistości, Fren – znana już w całej Europie krakowska grupa progresywno-rockowa prowadzona przez rozpoznawalnego pianistę Oskara Cenkiera, Rajka – miau miau rockowy zespół gitarzystki i wokalistki Małgorzaty Szypury, zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu Megafon Radia Kraków, Blisko – zespół łączący progresywnego i psychodelicznego rocka z wpływami jazzu oraz spiritual jazzu i Mentalny Remont – grupa wykonująca muzykę dubową na żywo, w składzie z perkusją, syntezatorami, gitarą basową i wokalami. Line-up nie jest jeszcze zamknięty, dlatego warto regularnie sprawdzać nowości, które pojawią się w programie mini-festiwalu.

Dla dzieci przygotowany będzie specjalny kącik zabaw i edukacji, gdzie w formie rozrywki uczyć będą się o przyrodzie, zdobywać nowe umiejętności, tworzyć rysunki, malować twarze oraz cieszyć się bańkami mydlanymi.

  • Bilety na cały Skowronkowy Jarzmin kosztują jedynie 100 zł, a w cenie zawarte są wszystkie koncerty, warsztaty, prelekcje oraz pole namiotowe. Za bilet jednodniowy zapłacimy 50 zł. Więcej informacji oraz bieżące newsy zobaczyć można na stronie wydarzenia oraz fanpejdżu Skowronkowego Jarzminu. Jest to wyjątkowa okazja na wakacyjny relaks na łonie natury w otoczeniu świetnej muzyki i w dobrej atmosferze.
źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content Click to listen highlighted text!