Sixto Rodriguez w Polsce

Sixto Rodriguez | Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobów

Sixto Rodriguez – znany światu dzięki fantastycznemu filmowi “Sugar Man” poświęconemu jego osobie i twórczości. Posiadający doskonały głos i dużą wrażliwość muzyczną nie zrobił kariery w rodzinnym Detroit. Dziś uważa się że był to talent na miarę co najmniej Boba Dylana czy innych wielkich gwiazd tej epoki. Powody braku popularności były jak to czasem bywa “niemuzyczne”.

Żył bardzo skromnie zajmując się czymś zupełnie innym, tym czasem jego muzyka zyskała kultową wręcz popularność w RPA. Rodriguez w tym czasie pracował fizycznie na budowie ale skończył też studia … filozoficzne. Po bezprecedensowym sukcesie filmu dokumentalnego (otrzymał Oscara) przedstawiającego jego historię, artysta w 2013 roku rozpoczął trasę koncertową, którą  musiał przerwać z powodu złego stanu zdrowia (choruje na jaskrę).

Film poświęcony Rodriguezowi jest rzeczywiście warty Oscara. Zrobił na mnie duże wrażenie, urzekła mnie też muzyka i osobowość Rodrigueza.

Artysta wystąpi w Sali Kongresowej w Warszawie w dniach 28, 29, 31 marca 2013 roku. Bilety – dawno już wyprzedane …

źródło informacji:
strona internetowa Agencji Artystycznej Go Ahead, Wikipedia, YouTube, | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
Anna Janicka

Miłośniczka muzyki [może z wyjątkiem kapel podwórkowych] tańca i innych sztuk pięknych. Jej specjalność to muzyka klasyczna, opera, musical. W wolnych chwilach słucha też muzyki z lat 50-tych, Ravi Shankara, Craiga Pruess i muzyki wschodu.

Skip to content