“Rozbójnicy i inni muzycy” – koncerty dla dzieci w Filharmonii Krakowskiej

Tuż po Świętach Wielkanocnych zapraszamy najmłodszych melomanów na spotkania z serii „Co kraj, to…muzyka!”. Najbliższe koncerty dla dzieci, jakie odbędą się w Filharmonii Krakowskiej 22, 24 i 28 kwietnia br., to muzyczna podróż na Bliski Wschód oraz do Basenu Morza Śródziemnego.”

Na estradzie filharmonicznej po raz kolejny pojawią się Babcia Melodia i Dziadek Rytmus (aktorzy: Anna Sokołowska i Sławek Rokita) oraz Kuzynka Klawiaturka (pianistka, Renata Żełobowska-Orzechowska), którzy tym razem za cel podróży obrali Czarny Ląd, czyli Afrykę. Zanim jednak tam dotarli, wylądowali na barwnym targowisku miasteczka arabskiego, spotkali całkiem niespodzianie słynnego Ali Babę (Krzysztof Dekański – bas), który z kolei poznał ich nie tylko ze swoją bandą rozbójników (Chór Chłopięcy Filharmonii), ale i tancerkami arabskimi (Studio Tańca SIHIR) oraz przebywającym u niego w gościnie afrykańskim szamanem (Gwidon Cybulski).

Znajomość z tym ostatnim zaowocowała udziałem w wyprawie, której celem miało być odnalezienie zagubionego muzykalnego słonika Fiko-Tompo (puzonista Andrzej Tkaczyk). Po różnych perypetiach wylądowali ostatecznie w Afryce, wśród roztańczonych Murzyniątek (Zespół Baletowy RELEVÉ), ale to wcale nie był koniec ich przygód.

Koncerty:
22.04.2017, sobota, godz. 10.00, 12.00
24.04.2017, poniedziałek, godz. 9.00, 11.00
28.04.2017, piątek, godz. 9.00, 11.00, 13.00

Bilety: 20 zł
Kasa biletowa: wt.-pt. godz. 10-14, 15-19,
soboty i święta – godzinę przed koncertem.
Rezerwacja: widownia@filharmonia.krakow.pl
tel. +48 12 429 13 45

źródło informacji:
Materiały prasowe Filharmonii Krakowskiej | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.