„RETRO WOMAN” – polskie i amerykańskie przeboje retro w wykonaniu Doroty Bułakowskiej

Teatr VIS a VIS ma przyjemność zaprosić Państwa w wyjątkową, muzyczno wokalną podróż w czasie i przestrzeni do świata przedwojennych teatrzyków kawiarnianych i kabaretów…

Zgiełk kawiarni, snobistyczne zamieszanie salonu, głośny śmiech i brawa, to nie tylko odgłosy sławy, lecz także źródła rozrywki… Spektakl sięga do najlepszych tradycji przedwojennych, warszawskich teatrzyków kawiarnianych i kabaretów, takich jak: „QUI PRO QUO”, „ALI BABA” czy „MORSKIE OKO”…

Zapraszamy do kawiarni, gdzie życie upływa przy dźwiękach swinga i unoszącym się w powietrzu zapachu perfum i palonych cygar. Do miejsca, w którym szarmanccy mężczyźni ulegają czarowi tonących w piórach kobiet… Nigdy przedtem i nigdy potem nie zdarzył się bowiem fenomen tak bujnego życia kabaretowego…

Zapraszamy Państwa zatem na jedyny w swoim rodzaju spektakl pełen czaru, szyku i elegancji będący inscenizacją największych szlagierów w stylu i klimacie RETRO & GLAMOUR, które w programie „RETRO WOMAN” zaśpiewa dla Państwa artystka Teatru VIS A VIS, aktorka scen muzycznych – obdarzona niezwykłym głosem DOROTA BUŁAKOWSKA.

Absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu w klasie fortepianu, fletu poprzecznego i wokalu. Od najmłodszych lat związana z muzyką. Wokalistka współpracowała kilkanaście lat z toruńskim chórem Astrolabium, z którym nagrała trzy płyty. Przez pewien czas była wokalistą zespołu bluesowego TORTILLA. Współpracowała także ze znanymi muzykami i wokalistami: Krystyną Prońko, Danutą Błażejczyk, Joachimem Perlikiem, Mario Stefano Pietrodarchi, Martinem Palmerim, Krzesimirem Dębskim, Arturem Grudzioskim, Andrzejem Błażejczykiem, Tomaszem Urbanem.

Występowała wielokrotnie w kraju i za granicą. Często bierze udział w festiwalach. Realizuje też własne projekty muzyczne. Obecnie współpracuje z Polską Operą Królewską i Teatrem Pijana Sypialnia. Regularnie koncertuje wykonując standardy jazzowe, covery w smooth jazzowych aranżacjach oraz repertuar piosenki aktorskiej.

W spektaklu zabrzmią największe szlagiery retro, takie jak: Miłość Ci wszystko wybaczy, Odrobinę szczęścia w miłości, Gdy w ramiona bierzesz mnie, O Romeo, Ada, to nie wypada i inne znane i lubiane piosenki…

ŚPIEW: Dorota Bułakowska

AKOMPANIAMENT: Szymon Wojnarowicz

INSCENIZACJA: Bartłomiej Piotrowski

Teatr VIS A VIS to klasyczny café-theatre w stylu RETRO nawiązujący do teatrzyków kawiarnianych powstałych w latach trzydziestych dwudziestego wieku w Paryżu, Berlinie, Zurychu i Warszawie, które stanowiły wówczas ważny nurt kultury nieoficjalnej i niekomercyjnej.
Café-theatre to forma teatru rozrywkowego nadal niebywale popularna w zachodniej i południowej Europie – w Polsce obecnie praktycznie nieistniejąca.
Teatr VIS A VIS to kieszonkowe Variété…
Teatr wystawiający przede wszystkim spektakle kameralne, zwłaszcza muzyczne, wokalne i taneczne – także w formie kameralnych widowisk plenerowych…

Twórcą, dyrektorem i reżyserem Teatru VIS A VIS jest Bartłomiej Piotrowski – impresario z wieloletnim doświadczeniem, producent widowisk i koncertów oraz reżyser specjalizujący się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych.

16.10.2020 | piątek | godz. 20:00, Klub Muzyczny CHICAGO | ul. Sławkowska 11 | Kraków REZERWACJE: infoteatrvisavis@gmail.com

  • Bilet VIP: 80 zł – obejmuje wstęp na spektakl oraz udział w after party: jam session w stylu i klimacie retro + lampka Prosseco.

  • WYSTĘP ODBĘDZIE SIĘ Z ZACHOWANIEM NORM SANITARNYCH, OBOWIĄZUJE ZAKRYCIE UST I NOSA ORAZ DEZYNFEKCJA RĄK
źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.

Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
NewsRoom

Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.

Skip to content