Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

“Radio Coś Tam Coś Tam” – bajki i piosenki dla najmłodszych

Słuchowisko “Radio Coś Tam Coś Tam” wzięło się z potrzeby stworzenia alternatywy dla wszechobecnych bajek i gier na telefon, którymi zalewane są nasze dzieci. 

Nasi bohaterowie przeżywają masę przygód, w które wpletliśmy rozmaite dylematy: o porównywaniu się, o niedopasowaniu, o zazdrości i wiele innych. A podstawowe hasło brzmi “odpal wyobraźnię”.

Dodatkowym atutem są zapomniane już gry podwórkowe takie jak np. kapsle, cymbergaj czy zośka, którymi chcemy zarazić najmłodszych. W nagraniach biorą udział znakomici krakowscy aktorzy i muzycy. Słuchowiska posiadają autorską ścieżkę dźwiękową oraz wiele piosenek, które mogą również funkcjonować samodzielnie.

Chcemy zrobić coś wartościowego, coś co uruchamia wyobraźnię, pozytywnie wpływa na rozwój i jest atrakcyjne dla dzieci. Coś co z czystym sumieniem można włączyć dziecku, jeśli potrzebujesz godzinki dla siebie.

Jesteśmy zgranym i sprawdzonym w bojach zespołem twórców. Na co dzień działamy w Krakowie.  Mamy na swoim koncie wiele projektów edukacyjnych i artystycznych. Interesuje nas łączenie sztuki i rozrywki z edukacją. “Radio Coś Tam Coś Tam” to nasza najnowsza inicjatywa.   

Przygotowaliśmy pięć odcinków słuchowisk oraz dziewięć piosenek. Każdy z odcinków trwa ok 20 minut. Słuchowiska adresujemy do dzieci w wieku 5-8 lat. 

ALTERNATYWA DLA KRESKÓWEK I GIER NA TELEFON

Słuchowiska pokolorowane muzyką i efektami dźwiękowymi uruchamiają wyobraźnię. Każde dziecko wizualizuje sobie swoją, osobistą wersję wydarzeń. 

Nasi bohaterowie znajdują radiostację po dziadziusiu i przypadkowo zaczynają nadawać.  Każdy odcinek oprócz wielu przygód związanych z niecodziennym znaleziskiem zawiera również puentę. Chcemy połączyć rozrywkę z pozytywnym przekazem. Zależało nam, żeby było to słuchowisko pogodne.

ZOŚKA, CYMBERGAJ I KAPSLE

Wszyscy pamiętamy czasy w których nie było komputerów czy telefonów komórkowych. Mimo tego “braku” nikt z nas nie narzekał na nudę. Postanowiliśmy wpleść w słuchowiska zapomniane gry podwórkowe, zarazić nimi współczesne dzieci. W pierwszym odcinku nasi bohaterowie znajdują zośkę oraz zestaw do gry w cymbergaja ukryte w radiostacji i te gry będą im później towarzyszyć.

PRÓBKA? PROSZĘ BARDZO 😉

Pod tym linkiem znajdziecie jeszcze ciepłe fragmenty słuchowisk, muzyki i piosenek, nad którymi pracujemy. Po najechaniu na okienko pojawią się strzałki do nawigacji między fragmentami.

POMYSŁ NA PREZENT

Tak się składa, że finał naszej akcji wypada na początku grudnia. Płyty mogą być dobrym pomysłem na prezent pod choinkę, szczególnie że ich koszt jest zdecydowanie mniejszy niż koszt nowoczesnych zabawek, a w zamian otrzymujemy 2 płyty z słuchowiskami, jedną z piosenkami i wersjami instrumentalnymi.

Cel projektu

Kolekcjonerska edycja trzech płyt CD. Dwie z nich zawierają słuchowiska, na trzeciej znajdują się wszystkie piosenki oraz wersje instrumentalne, by dzieci mogły je śpiewać samodzielnie. 

“Wyścig kolarski” tor do gry w kapsle i giga kolorowanka w formacie 100 cm na 60 cm. Dzieci znajdą na niej miejsca i postaci występujące w słuchowiskach.

Projekt można wesprzeć finansowo:

// źródło informacji: zespół Radia Coś Tam Coś Tam

Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content Click to listen highlighted text!