etno 22 lipca 2014

Que Passa – Dworek Białoprądnicki

W najbliższą sobotę (26 lipca, godz. 18.) w Dworku Białoprądnickim – world music i Que Passa. Zespół jest już naszą krakowską legendą world music. Muzyka zespołu przypomina wybuchową mieszankę – oryginalnej andaluzyjskiej ekspresji i elementów latin jazzu, wspartych melodyjnymi dźwiękami akordeonu. Koncerty zespołu to kipiąca energią egzotyka – od rozpalonej, pełnej temperamentu Hiszpanii aż po leniwe ulice dusznej Hawany. Koncert Que Passa to spora gratka zarówno dla miłośników flamenco, jak i muzyki etnicznej w ogóle.

Zespół powstał w 1999 roku z inicjatywy Jarka Dzienia, cenionego gitarzysty jazzowego i fascynata kultur iberyjskiej i latynoskiej, który zgromadził wokół siebie grupę doskonałych muzyków. Od tego czasu zespół występował w całej Europie, robiąc furorę na wszystkich ważniejszych przeglądach muzyki folkowej. Muzycy współpracowali z takimi gwiazdami jak Fish, ex lider zespołu Marilion, pochodzącą z Madrytu grupą El Bicho, Marcinem Gałażynem z grupy Motion Trio a także z Josse Torresem, Jackiem Królikiem i Kubą Badachem.

FestGranie to festiwal prezentujący młode, obiecujące zespoły, które jeszcze nie raz obiją się nam o uszy. Przed nami jeszcze Krakow Street Band, Fabryka Zabawek, Yoachim, John James, Les Swingers Romantiques Limboski. Wiele z nich dało się już poznać dzięki świetnym występom w popularnych obecnie programach telewizyjnych. Koncerty odbywają się w każdą letnią sobotę o godz. 18. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.

podobne publikacje