PROLETARYAT – Żywiec, MOTO ROCK Festiwal – REAKTYWACJA

Historia zlotów motocyklowych w Żywcu, które odbywały się w amfiteatrze Pod Grojcem, sięga 2006 roku. Od 2006 do 2014 roku zlot odbywał się co roku w sierpniu. Miasto Żywiec, położone w malowniczym miejscu wśród gór, rzek i jeziora od początku było atrakcyjnym miejscem dla zwolenników jazdy na dwóch kołach. Zlot i parada gromadziła co roku prawie dwa tysiące motocykli! Trzecia edycja w 2008 roku skupiła odbiorców także z zagranicy, początkowo ze Słowacji i Czech, by w późniejszych latach gościć Niemców, Węgrów czy Włochów. W 2014 z powodu powodzi i zniszczeń na terenie zlot został odwołany i zawieszony. Ale w tym roku jako MOTO ROCK Festiwal: REAKTYWACJA 19 i 20 sierpnia w Żywcu powrócił!

Jedną z wisienek na tym rockowym torcie był PROLETARYAT. Oj. Była to wisienka DOSKONAŁA. Choć ze sceny padła zapowiedź nowej płyty to oczywistą oczywistością było ich wystąpienie ze znanym wszystkim repertuarem. I muszę przyznać, że jak ich lubiłem tak teraz ich… ubóstwiam! Zatem mili moi. Szukać ich koncertów i czekać na NOWĄ PŁYTĘ!

Organizatorzy: DM Agency oraz Road Runners MC Poland, współorganizator: Miejskie Centrum Kultury w Żywcu, partnerzy: Antyradio, Żywiec Info.

Foto © Tomasz Czernek. All rights reserved.

Podziel się swoją opinią
Tomasz Czernek
Tomasz Czernek

Wiatr we włosach, przestrzeń w oku, wolność w głowie. ...dlatego włazi wszędzie tam gdzie nie wolno i potem się tłumaczy. No chyba ...że się uda. Kocha góry, gdzie się wspina, biega a nawet mieszka. Wszędzie gdzie idzie zabiera muzykę lub idzie tam skąd ona wypływa. Dużo mówi, jednak to poprzez zdjęcia pokazuje świat jaki widzi i muzykę jaką słyszy. Wszystko to zmielone z duszą artysty. Za nic nie chce robić zdjęć temu co widzi każdy. Biega za zdjęciem, z którego da się usłyszeć dźwięk, poczuć zapach, złapać oddech, skraść emocje... dostać życie!

Skip to content