Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy. Spotkanie z cyklu CZAS NA TANIEC!

Już stało się tradycją, że w zimie Balet Cracovia Danza zaprasza na spotkanie CZAS NA TANIEC!, które poświęcone jest wspomnieniom o Pani Profesor Janinie Strzembosz, tancerce, uczennicy Isadory Duncan, fantastycznej pedagog tańca, ale też reżyserce, dyrygentce i dziennikarce radiowej.

Życie Pani Profesor to historia XX wieku obfitująca w zaskakujące zwroty akcji, pełna bohaterów znanych ze stron encyklopedii, takich jak m.in. Richard Strauss, Ignacy Jan Paderewski, Artur Rubinstein, czy Karol Szymanowski. Ci, którzy zetknęli się ze zmarłą w grudniu 1991 roku artystką, tak wiele jej zawdzięczają, że nie sposób o niej zapomnieć.

Co takiego było w Pani Profesor, że Jej wychowankowie, którzy dziś zajmują się różnymi gatunkami tańca, chcą ją wspominać? Miała ogromną wiedzę, świetne doświadczenia zawodowe i wielki talent pedagoga. Ale przede wszystkim była dobrym człowiekiem. Wprowadziła w życie zawodowe wielu młodych adeptów sztuki, rozmiłowała ich w różnych gatunkach tańca.

Spotkanie Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy, które odbędzie się 15 stycznia, o godz. 19 w Klubie Aktora SPATiF, w Krakowie, Rynek Główny 41, wypełnią wspomnienia, tych którzy pracowali z Panią Profesor i tych, którzy byli jej uczniami. Gośćmi spotkania będą wychowankowie Pani Profesor. Ale przede wszystkim będziemy mówić o tych dziedzinach tańca, które miały dla Janiny Strzembosz duże znaczenie. Zaczniemy od tańca nowoczesnego i wyzwolonego o czym opowie Agnieszka Gorczyca. Będziemy mówić także o fascynacji tańcem hinduskim, co przybliży Romana Agnel. Nie zabraknie także dyskusji

Spotkanie, które jest współorganizowane przez Klub Aktora SPATiF, poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tańcem. Zarówno uczniów Pani Profesor, a także jej „artystyczne dzieci i wnuki” i wszystkich, którzy Ją znali, a także tych, którzy nie zdążyli poznać, a chcieliby dotknąć tej niezwykłej historii wspaniałej polskiej artystki.

 

Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy
Spotkanie z cyklu CZAS NA TANIEC! z Romaną Agnel i Agnieszką Gorczycą
15 stycznia 2019, godz. 19,
Klub Aktora SPATiF, Kraków Rynek Główny 41

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt - treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.