Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

Pomoc brzmi dobrze – Koncert charytatywny dla dzieci Kamerunu

Najuboższym dzieciom kupujemy jedzenie, ubrania, mydło, – mówią polskie misjonarki w Kamerunie. – kiedyś patrzymy, a wspomagane przez nas sieroty dalej nie mają nic. Co się dało dzieciom, to wujowie zabierali. Dałyśmy szczoteczki i pasty. Pytamy: myjecie zęby? Odpowiadają: wujkowie wszystko zabrali. Pytamy: jedliście ryż? – no nie, ciotka nie ugotowała. Wtedy podjęłyśmy decyzję: musimy zbudować dom dziecka!

Sytuacja osieroconych dziewczynek w Kamerunie jest szczególnie trudna. Muszą pracować, są zagrożone prostytucją i AIDS. Dlatego razem z polskimi misjonarkami w Ayos budujemy dom dziecka dla 20-30 dziewcząt. W domu będzie m.in. pracownia krawiecka, gdzie dziewczyny będą się uczyły zawodu. Dziewczynki będą objęte dożywianiem, edukacją oraz opieką medyczną.

Więcej informacji:

Na koncercie charytatywnym 7 czerwca 2019 (piątek), o godzinie 19:00 w Studio S-5 Radia Kraków, ul. Słowackiego 22, wystąpi międzynarodowa formacja w składzie:

Buba Badjie Kuyateh /kora, vocal/
Marcin Pendowski /bass guitar/
Dominik Jaske /drum set/
Jacek Prokopowicz /piano/
Amadou Fola /drum djembe/
Nathan Williams /trumpet/

Buba Badjie Kuyateh pochodzi z Gambii, z rodziny griotów, czyli muzyków i pieśniarzy, przekazujących historię i tradycję z pokolenia na pokolenie. Kora, wiodący instrument Gambii, była obecna w rodzinie Buby od zawsze. Ten strunowy instrument był związany z tamtejszą kulturą dworu. Dziadek, wujkowie, mama Buby (śpiewaczka) to wybitni muzycy, koncertujący po całym świecie. Sam Buba Badjie Kuyateh w Gambii jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych muzyków nowej generacji. Wykonuje tradycyjne pieśni o wielowiekowej tradycji, ale także szuka własnego stylu. Od 2012 r. mieszka w Warszawie, gdzie założył zespół „Bantamba” i gdzie koncertuje z takimi artystami jak Marcin Masecki czy Stanisław Soyka. 

Tu można kupić cegiełki – wejściówki:

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
Andrzej Wodziński
Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.
Skip to content Click to listen highlighted text!