Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

Polskie Wydawnictwo Muzyczne „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” – premiera koncertów na YouTube

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do filharmonii bez wychodzenia z domu. W ramach akcji #zostańwdomu na kanale YouTube PWM wszyscy tęskniący do muzycznych wrażeń będą mogli bezpłatnie obejrzeć premierowo udostępnione rejestracje koncertów zrealizowanych
w ramach projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Każdy koncert rozpoczyna napisana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
Fanfara dla Niepodległej Krzysztofa Pendereckiego.

W roku stulecia odzyskania Niepodległości Polskie Wydawnictwo Muzyczne zorganizowało przedsięwzięcie o niespotykanym dotąd zasięgu. W ramach projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”, oprócz działań promocyjnych, edukacyjnych i wydawniczych, jednego dnia, 11 listopada 2018 roku, odbyło się 11 koncertów w najważniejszych ośrodkach muzycznych w Polsce. Od Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, przez Filharmonię Krakowską im. Karola Szymanowskiego, aż po Teatr Wielki – Operę Narodową brzmiała muzyka polska powstała od 1918 roku. Tego samego dnia utwory kompozytorów z listy „100 na 100” wykonali w 11 miastach na świecie najwyższej klasy artyści specjalizujący się w muzyce współczesnej, tacy jak m.in. ICE International Contemporary Ensemble, London Sinfonietta, Klangforum Wien czy Ensemble Modern. Łącznie 11 listopada wykonano 100 utworów polskich kompozytorów XX i XXI wieku.

Wychodząc naprzeciw melomanom, Polskie Wydawnictwo Muzyczne otwiera swoje archiwa, zapraszając na premiery rejestracji audiowideo wybranych koncertów z dnia świętowania 100-lecia Niepodległości, które co wtorek o godz. 18:00 będą udostępniane na kanale YouTube PWM.

31 marca zapraszamy do wysłuchania Koncertu fortepianowego a-moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego z Kevinem Kennerem w roli solisty, któremu towarzyszy Orkiestry Filharmonii Krakowskiej prowadzona przez Tadeusza Strugałę.

Tydzień później, 7 kwietnia, PWM przypomni drugą część koncertu z Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, a w niej Stabat Mater Karola Szymanowskiego w wykonaniu znakomitych solistów: Anny Mikołajczyk-Niewiedział, Ewy Marciniec i Leszka Skrli oraz Chóru i Orkiestry Filharmonii Krakowskiej.

14 kwietnia po raz pierwszy na kanale YouTube PWM będzie można obejrzeć rejestrację z NOSPR –
w programie koncertu, w którym wzięli udział wybitni wokaliści: Iwona Hossa, Ewa Wolak, Łukasz Załęski oraz Wojciech Gierlach, a także Chór NFM i Polski Narodowy Chór Młodzieżowy oraz zespół NOSPR pod batutą Michała Klauzy, znalazły się Bogurodzica i Te Deum Wojciecha Kilara oraz Totus Tuus op. 60 Henryka Mikołaja Góreckiego.

Serię koncertowych odsłon „100 na 100” zakończy 21 kwietnia przypomnienie koncertu galowego
z Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Niezrównany Garrick Ohlsson przy fortepianie, wyśmienici śpiewacy: Ewa Vesin, Karolina Sikora, Arnold Rutkowski, Mariusz Godlewski i Tomasz Konieczny, Chór
i Orkiestra Teatru Wielkiego – Opery Narodowej pod batutą Jacka Kaspszyka, a w ich wykonaniu Koncert fortepianowy a–moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego, Beatus Vir op. 38 Henryka Mikołaja Góreckiego oraz Te Deum Krzysztofa Pendereckiego – dawka najlepszej muzyki, której nie można przegapić.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do wysłuchania dzieł uznanych polskich kompozytorów
w zjawiskowych wykonaniach – więcej informacji o koncertach na http://stonasto.pl/wydarzenie/lista oraz na https://www.youtube.com/user/PWMEdition

Program:

31.03, godz. 18:00 – Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, cz. I

7.04, godz. 18:00 – Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, cz. II

14.04, godz. 18:00 – NOSPR

21.04, godz. 18:00 – Teatr Wielki – Opera Narodowa

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content Click to listen highlighted text!