Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

“Podgórska Scena Muzyczna” nowe muzyczne miejsce w Krakowie

Podgórska Scena Muzyczna – czyli nowe miejsce na muzycznej mapie Krakowa. Scena zlokalizowana na Placu Niepodległości. Pomysł i lokalizacja są bardzo dobre. Ale … czy organizatorom wystarczy zapału i środków? Wydarzenie ma być cykliczne, piątkowo – sobotnie? Czas pokaże, na razie będziemy się przypatrywać i informować, kto, co, jak i kiedy.

Otwarcie było z grubej rury. W piątek 6 sierpnia wystąpił Old Metropolitan Band, jeden z najstarszych polskich zespołów jazzowych, zaś w sobotę równie znany Boba Jazz Band. Niestety, informacja o koncertach dotarła do nas zbyt późno i nie mogliśmy w nich uczestniczyć.

W następnej edycji w piątek 13 września na Placu niepodległości wystąpił Lazy Swingers Band, na parkiecie przed sceną, można było poznać tajniki jazzowego tańca lindy-hop. Zespół gra tradycyjny, swingujący jazz z lat 30-tych. Repertuar jest bardzo taneczny, więc ich koncertom niezmiennie topwarzyszy lindy-hop.

Młodzi ludzie robią to z wielką pasją i zaangażowaniem, muzycznie formacja stoi na bardzo dobrym poziomie. Słuchaliśmy klasycznej muzyki jazzowej ze wskazaniem na kompozycje nadające się do tańca, co w praktyce sprawdziło się świetnie.

Taka formuła sprawiła, że parkiet nie świecił pustkami, nawet w przerwach koncertu, kiedy okupywały go dzieci. Wydarzenie pokazało, że taka formuła sprawdzi się na Placu Niepodległości a organizatorzy, jeśli pójdą we własnie takim kierunku – nie będą narzekać na frekwencję.

Wśród publiczności przeważały rodziny z dziećmi. I własnie taka formuła upowszechniania muzyki, piknikowa – festynowa (ale na artystycznie wysokim poziomie), ma wielką szansę na zaistnienie w tym miejscu. Tu moja mała podpowiedź dla organizatorów. Idźcie Państwo właśnie w tym kierunku. Macie wtedy wielką szansę na zbudowanie stałej grupy odbiorców.

A my czekamy na następną edycję, będziemy o niej informować.

Foto © Andrzej Wodziński – Muzyczny Kraków

Default image
Andrzej Wodziński
Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.
Skip to content Click to listen highlighted text!