POCIĄG… DO MUZYKI – Koncert Katedry Kameralistyki AM w Krakowie

POCIĄG… DO MUZYKI – Koncert Katedry Kameralistyki z okazji jubileuszu 130-lecia Akademii Muzycznej w Krakowie. Akademia Muzyczna w Krakowie zaprasza w najbliższy czwartek 25 października o godz. 18:00 do Sali Koncertowej przy ul. św. Tomasza 43 na muzyczny wieczór o intrygująco brzmiącym tytule „Pociąg… do muzyki”.

Będzie to koncert  zorganizowany przez Katedrę Kameralistyki z okazji jubileuszu 130-lecia krakowskiej Uczelni. Wśród wykonawców, na estradzie pojawią się członkowie tejże Katedry: Jerzy Tosik-Warszawiak, Danuta Mroczek-Szlezer, Monika Wilińska-Tarcholik, Anna Armatys-Borrelli, Renata Żełobowska-Orzechowska, Anna Dębowska-Jaroszek, Beata Urbanek-Kalinowska, Justyna Duda-Krane, Monika Gardoń- Preinl, Barbara Łypik-Sobaniec, Justyna Danczowska, Wiesława Pławska, Sławomir Cierpik, Bartłomiej Kominek, Michał Dziad, Paweł Kubica, Łukasz Dębski oraz gościnnie legendarna skrzypaczkaprof. Kaja Danczowska. Koncert poprowadzi muzykolog Maciej Negrey, a w programie znajdą się utwory m.in. W. Żeleńskiego, A. Głazunowa, S. Rachmaninowa, R. Maciejewskiego, M. Bienia. Nie zabraknie również specjalnie przygotowanych na tę uroczystość niespodzianek… Wstęp wolny!

Początki kameralistyki w krakowskiej uczelni sięgają roku 1957, kiedy to w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej powstało 7 katedr. Jedną z nich była Katedra Fortepianu i Kameralistyki kierowana przez prof. Jana Hoffmana. Odrębna, samodzielna Katedra Kameralistyki powstała w roku 1972.

źródło informacji:
Materiały prasowe Akademii Muzycznej w Krakowie | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.