film 19 listopada 2018

PL Music Video Awards – pierwszy polski festiwal videoklipów

Za nami pierwsza edycja festiwalu wideoklipów – PL Music Video Awards. Przez 2 dni 16 i 17 listopada widzowie mogli brać udział w spotkaniach, debatach i pokazach wideoklipów.

Ukoronowaniem festiwalu była gala wręczenia nagród, które przyznawało pięcioosobowe jury, w skład którego weszli twórcy teledysków: m.in: Anna Maliszewska i Konrad Aksinowicz, dziennikarze muzyczni: Jędrzej Słodkowski i Damian Sikorski oraz Maria Apoleika, rysowniczka i graficzka.

Przyznano dziewięć nagród w siedmiu kategorich muzycznych:

Hip Hop, Pop, Alternatywa, Rock i ostre brzmienie, Folk, Muzyka elektroniczna, Extra oraz dwóch kategoriach specjalnych: Ważny przekaz oraz debiut.

Grand Prix festiwalu przyznano klipowi Flary zespołu PRO8L3M, zwycięzcy kategorii Hip Hop. “Granice świata wykreowanego przez autorów sięgają daleko poza ten teledysk. Fabuła wychodzi poza jego ramy, wkraczając w wyobraźnię oglądającego i sprawiając, że właściwa opowieść toczy się w głowie widza.” czytamy w uzasadnieniu jury.

Wyjątkową przychylność i zainteresowanie jurorów wzbudził też teledysk w reżyserii debiutanta- Andrzeja Stepouoisa do piosenki AHA , będącej debiutanckim singlem Juliana Uhu “To nie tylko festiwalowy debiut, ale olśnienie całego festiwalu. Jurorzy dali się całkowicie zaczarować rzeczywistości, którą stworzyli autorzy klipu i zachwycili się kreatywnym podejściem do tragikomicznego zilustrowania piosenki o dramacie współczesnego człowieka – samotności w tłumie wirtualnych znajomych.” podkreślili członkowie jury.

Teledysk do piosenki Troskliwy zespołu DREKOTY w reżyserii Zuzanny Plisz triumfował natomiast w kategorii ALTERNATYWA. – “Autorzy stworzyli przejmującą fabularną opowieść operując oszczędnymi emocjonalnie środkami w zaledwie kilkuminutowej formie.”

Nagrodę w kategorii Ważny Przekaz za wyjątkowo przejmujący obraz “Terra Deflorata” dla Natalii Niemen odebrała Olga Czyżykiewicz, która zdobyła również statuetkę w kategorii Extra za teledysk dla Klementyny Umer – “Nie poznaję siebie”

Gala rozdania nagród odbyła się w klubie Format, na terenie łódzkiej Fabryki Sztuki, który szczelnie zapełnili twórcy i zaproszeni goście. Podczas ceremonii wystąpiła Marta Zalewska laureatka audycji Będzie Głośno, a po gali koncert zagrał elektropopowy zespół Sonar. Pula nagród rzeczowych fesitwalu wyniosła ponad 20 tys. złotych, wniesionych w usługach, które twórcy nagrodzonych teledysków będą mogli wykorzystać przy swoich kolejnych projektach.

PL Music Video Awards, to debiutująca impreza na mapie festiwali, ale organizatorzy już zapowiadają przyszłoroczną edycję.

 

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

podobne publikacje