Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

Piwnica Pod Baranami – premierowy pokaz koncertu w E-Kinie Pod Baranami

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Kino Pod Baranami zaprasza do swojej wirtualnej sali e-kinopodbaranami.pl, gdzie od wigilijnego wieczoru dostępny będzie wyjątkowy Koncert Świąteczny Piwnicy pod Baranami. To wypełnione magią i muzyką wydarzenie, zarejestrowane zostało na scenie w podziemiach Pałacu pod Baranami, na której wystąpiła 30-osobowa grupa artystów. Premiera online w E-Kinie Pod Baranami w czwartek, 24 grudnia o g. 20.00!

Słowem, które najlepiej opisuje tradycyjny piwniczny Koncert świąteczny jest “magia”. Kraków, mgła, śnieg, kolędnicy z szopkami, grzane wino… – to obrazy, które zimową porą towarzyszą świątecznym koncertom legendarnej Piwnicy pod Baranami. 

Większość z zaprezentowanych utworów to powstałe w ciągu sześćdziesięciu lat istnienia Piwnicy oryginalne kompozycje – pisane na coroczne, przedświąteczne “Opłatki” – przez Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zygmunta Koniecznego, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, Tamarę Kalinowską, Leszka Wójtowicza, Piotra “Kubę” Kubowicza – do tekstów wybitnych poetów. 

Zarejestrowany koncert odbył się na scenie Piwnicy pod Baranami, na której pojawiło się aż 30 artystów, związanych z tym najstarszym i najsłynniejszym polskim kabaretem.

Zapis koncertu dostępny będzie na platformie e-kinopodbaranami.pl od  czwartku, 24 grudnia, od g. 20.00.  

Czas trwania koncertu: ok. 120 minut.

BILETY dostępne na e-kinopodbaranami.pl // 30 zł

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content Click to listen highlighted text!