taniec 6 lutego 2018

Pewnego razu w Wenecji – Cracovia Danza, IX Dni Komedii dell’Arte

Pewnego razu w Wenecji to opowieść o karnawale weneckim, wyrażona kunsztem komedii dell’arte oraz tańca dawnego. Na scenie spotykają się dwa zespoły: Trupa KOMEDIANTY oraz Balet Cracovia Danza, by przenieść widzów nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie, do Wenecji. Komedia dell’arte, czyli teatr rodem z renesansowej Italii, ożyje na scenie w pełnej zwrotów akcji intrydze.

Fortuna jednych wyniesie wysoko, innym da los żebraczy, by potem obrócić kołem i pogmatwać życie bohaterów. Gdy zaś na balu wszyscy ukryją swą tożsamość pod maskami, sprawy przybiorą nieoczekiwany obrót. W tym szczególnym spektaklu będzie można zobaczyć prawdziwe maski i kostiumy z epoki oraz oryginalne XVIII-wieczne układy taneczne, zapisane w dawnych traktatach.

Komedia dell’arte to sztuka niedzisiejsza, a zarazem bardzo „na czasie”. Niedzisiejsza, bo powstała pięć wieków temu, a „na czasie”, bo wciąż jest aktualna. Grana nieprzerwanie według tych samych reguł od XVI stulecia, do dziś zachowuje świeżość. Maski, charakterystyczny krok i kunszt aktorów są w stanie opowiedzieć więcej o naszej naturze niż niejedno realistyczne przedstawienie.

  • Spektakl odbywa się w ramach IX Dni Komedii dell’Arte.

Inscenizacja i scenariusz: Agnieszka Cianciara-Fröhlich
Choreografia: Romana Agnel, Dariusz Brojek
Asystent choreografa: Dariusz Brojek
Kostiumy: Monika Polak-Luścińska, Ludwika Gorgoń
scenografia: Izabella Czarnecka
maski: Jonathan Fröhlich, Antonio Fava, Cesare Guidotti, Valentino Infuso, Monika Polak-Luścińska

  • występują: Balet Cracovia Danza, Trupa Komedianty

Pewnego razu w Wenecji
27.02.2018, godz. 19.00
Krakowski Teatr Variete

 

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

podobne publikacje