„Pasjonaci” premiera serialu telewizyjnego – Kino Kijów Centrum

„Pasjonaci” – to 13 niezwykłych historii niewidomych i niedowidzących aktorów krakowskiego teatru ITAN. Serial opowiada o losach twórców prawdziwego teatru, założonego przez Artura Dziurmana, działającego od 15 lat. Do produkcji zaangażowani zostali znani aktorzy, m. in.: Anna Korcz, Aldona Jankowska, Dorota Pomykała, Tadeusz Huk, Dariusz Gnatowski, Andrzej Beja-Zaborski. 

Krakowska premiera serialu odbędzie się 19 grudnia w Kinie Kijów Centrum. Wieczór będzie obfitował w liczne atrakcje: twórcy ITANa wykonają utwory „Kabaretu Starszych Panów”, przedstawimy materiał „making off”, będzie można porozmawiać z twórcami serialu.

Pasjonaci to jeden z najoryginalniejszych polskich seriali ostatnich lat. Opowiada o aktorach pierwszego w Polsce Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego w Krakowie. W ITANIE aktorzy z dysfunkcją wzroku graja tuż obok zawodowych, dyplomowanych aktorów, seniorów i młodzieży. Grupa ma na swoim koncie kilkanaście produkcji oraz kilkaset przedstawień w Polsce i zagranicą.

13 odcinkowy serial Pasjonaci to 13 fabularyzowanych historii o aktorach z dysfunkcją narządu wzroku. Każdy z odcinków poświęcony jest jednemu bohaterowi. W serialu aktorzy grają samych siebie a podstawą scenariuszy są autentyczne zdarzenia z życia twórców krakowskiego teatru.

Pasjonaci są pierwszym polskim serialem stworzonym, zagranym i wyprodukowanym przez integracyjną grupę twórców. To także pierwszy polski serial podejmujący temat niepełnosprawności “z perspektywy pierwszej osoby”. Pasjonaci w reżyserii Artura Dziurmana to jednak przede wszystkim wyjątkowe historie o ludziach z bardzo oryginalnym pomysłem na życie, którzy mimo przeciwności i barier chcą spełniać swoje pasje.

  • Serial od 28.12.2019 będzie emitowany na antenie TVP 2 w każdą sobotę o godzinie 11:55 i 12:30.

Premiera serialu „Pasjonaci” w reżyserii Artura Dziurmana, 19 grudnia 2019 r. o godz. 19.00 w Kinie Kijów Centrum, al. Krasińskiego 34 w Krakowie

Wstęp wolny – wymagane bilety, do odebrania w kasie Kina Kijów Centrum

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.