Out Of The Blues – (Huta Metalu), na scenie Cafe Zouza – relacja

Przyznam się … ta muzyka wlała miód w serce starego człowieka. Ten stary człowiek to ja, a miód to brzmienia w klimatach najlepszych koncertów unpluged Eryka Claptona …

Sądząc z reakcji publiczności, nie była to muzyka “starych ludzi”, co bardzo mnie cieszy. Out Of The Blues zaprezentował bardzo wyrafinowany i klimatyczny repertuar, dobrany do kameralnego miejsca jakim jest Cafe Zouza.

A wracając do “muzyki dla starych ludzi”, nie bierzmy tego poważnie, muzyka nie posiada wieku – dzieli się na tą która nam (subiektywnie) się podoba – lub nie. Ta którą usłyszeliśmy na koncercie dla mnie była tą która mi się podoba, a nawet bardzo podoba.

Dlaczego? Oprócz repertuaru, mieliśmy do czynienia z bardzo dojrzałymi interpretacjami. Moim zdaniem, wielkość muzyka, polega na pewnej (mniejszej lub większej) … powściągliwości. Dobrzy muzycy, nie muszą udowadniać, że są dobrzy, dlatego ich muzyka jest powściągliwa a nawet minimalistyczna. To moje prywatne rozważania, z lekko tylko oświeconego muzycznego dyletanta.

Muzyka Out Of The Blues właśnie taka była, bardzo kameralna, powściągliwa i jednocześnie bardzo precyzyjna. Wszyscy muzycy byli perfekcyjni, najtrudniejsze zadanie (pod względem kameralności i powściągliwości) mieli gitarzysta Marcin Domagała i perkusista Michał Kręgiel (perkusja jest “małokameralnym” instrumentem).

Pewnie moje odczucia są nieobiektywne, obiektywne były reakcje publiczności, które pokrywały się z moimi. Panowie utrafili w “moje klimaty” … a koncert udowodnij, że to nie tylko moje klimaty. Formację Out Of The Blues słyszałem po raz pierwszy i dopisuję ją do mojej listy twórców “których popularność powinna być znacznie większa – niż jest …).

Out Of The Blues to kwartet w składzie:
Wojtek Kruczkowski (gitara/ wokal)
Marcin Domagała (gitara)
Paweł Adamczyk (bas)
Michał Kręgiel (perkusja)

Relacja z koncertu Out Of The Blues na Scenie ZOUZY, 31 maja 2019.


Café ZOUZA
Kraków, Prądnicka 20A
tel. 533 363 035
Facebook: www.facebook.com/CafeZOUZA/


Poniżej krótka fotorelacja z koncertu:

Foto © Andrzej Wodziński – Muzyczny Kraków

Default image
Andrzej Wodziński
Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.
Skip to content