koncerty Kraków rock 2 kwietnia 2015

Old School Festival

Old School FestivalKAT & Roman Kostrzewski, Turbo, Betrayer, Kreon, 230 VOLT w Fabryce

Legendy polskiego, ciężkiego grania wystapią 17 kwietnia w Fabryce. W latach osiemdziesiątych “świętą” trójcę heavy metalu tworzyły kapele KAT, Turbo i TSA. 2/3 tego składu zagra 17 kwietnia w Krakowie na mini festiwalu “Old School Festival”.

Chyba żadnemu fanowi metalu w kraju nad Wisłą nie trzeba tłumaczyć, co to za zespół Kat, jaką rolę odegrał, i wciąż odgrywa!, dla rozwoju ciężkiej muzyki w Polsce oraz dlaczego występuje pod nazwą Kat & Roman Kostrzewski? Nie dość, że Kat & Roman Kostrzewski, to jeszcze inna polska legenda ciężkiego grania, Turbo. Do tego świętująca 35-lecie istnienia!

O odpowiednią rozgrzewkę zadbają zespoły Betrayer, Kreon, 230 Volt i zespół, który zostanie wyłoniony w konkursie, który przeprowadzi Krakowska Scena Muzyczna

KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI (Katowice) thrash metal:
Spadkobierca Kata, który nagrał takie pomniki polskiego ciężkiego grania jak “666”, “Oddech wymarłych światów”, “Bastard”, “…Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach”.

Kat & Roman Kostrzewski gra już ponad 10 lat, regularnie koncertuje po kraju i ma na koncie dwie płyty studyjne oraz DVD. Roman cały czas pisze jedyne w swoim rodzaju pokręcone teksty, w których nie waha się dowalać Kościołowi i jego hierarchom, a na scenie bezbłędnie prowadzi show z wielką charyzmą. Wciąż drugim łącznikiem z dawnym Katem jest Irek Loth, niezmiennie od lat na wiosłach rzeźbią Piotr Radecki i Krzysztof “Pistolet” Pistelok, zaś struny basu szarpie Michał Laksa. Zespół Kat & Roman Kostrzewski trzeba zobaczyć, bo na żywo są świetni, a przede wszystkim zagrają “the best of…” z wielkimi klasykami z przeszłości. I żeby usłyszeć pytanie Roman: “Jak Wasze gardła?!”.

TURBO (Poznań, Warszawa) heavy metal, thrash metal:
Koncert jubileuszowy będący przeglądem twórczości Turbo od samego początku istnienia. Choć zespół, od 35 lat dowodzony przez wspaniałego gitarzystę Wojtka Hoffmana, promuje świetny studyjny album “Piąty żywioł” z 2013 roku (i pewnie też DVD “In The Court Of The Lizard” wydane rok później), z całą pewnością nie zabraknie numerów z czasów, kiedy obecny wokalista kapeli, Tomek Struszczyk chodził do przedszkola. Biorąc pod uwagę lineup tego wieczoru w “Fabryce”, nie można też wykluczyć niespodzianek w postaci gościnnych występów z Turbo. Setlista zapewne do końca pozostanie niewiadomą. Ale pewne jest, że każdy, kto mieni się być fanem metalu, powinien się zjawić w “Fabryce”, zdzierać gardło i machać łepetyną, aby oddać hołd jednej z najważniejszych polskich formacji z kręgu mocnej muzy. I odśpiewać Turbo “Sto lat!”.

Old School Festival
KAT & Roman Kostrzewski, Turbo, Betrayer, Kreon, 230 VOLT + support
Fabryka, Zabłocie 23, Kraków
17 kwietnia, otwarcie bram 16:30, start: 17:00
Bilety: 60 zł – przedsprzedaż. Bilety kolekcjonerskie dostępne są w sklepie Knock Out Productions, Antycafe (Sławkowska 12), Kraków, Metal-Shop (Długa 17, Kraków), All (Mickiewicza 14, Katowice). Bilety systemowe Empik, Mediamarkt i Biletomat.pl
70 zł – w dniu koncertu

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | Dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.

podobne publikacje