Obscure Sphinx w Krakowie!

Obscure Sphinx rusza na kolejną trasę. Już niedługo będzie można ich usłyszeć na koncertach w całej Polsce, a 21 maja zagoszczą w krakowskiej Fabryce. Każdy fan ciężkiego, klimatycznego grania powinien stawić się na tym wydarzeniu obowiązkowo. Tym razem zaoferują pełny, headlinerowy, półtoragodzinny show. Znając ich pełne emocji rytualne wręcz występy możemy być pewni doskonałego koncertu.

Obscura SphinxObscure Sphinx powstał w 2008 roku. Muzycznie usytuowani gdzieś między nowoczesnym doom, a post metalem, nie boją się czerpania inspiracji z innych gatunków. Ich pierwszy album, „Anaesthetic Inhalation Ritual” z 2011 roku, został uznany za jeden z najciekawszych debiutów w polskim metalu od lat. Koncerty zespołu oparte na miażdżącej rytmice 8-mio strunowych gitar i 6 strunowego basu, wspierane przez nieprawdopodobne wręcz możliwości wokalistki, pozwoliły zespołowi wypracować bardzo dobrą pozycję na rynku, czego dowodem jest coraz szerszy odbiór, zarówno w kraju, jak i za granicą. W swej historii zespół dzielił scenę m.in. z Amon Amarth (se), Coroner (ch), Crippled Black Phoenix (uk), Rosetta (us), City of Ships (us), At The Soundawn (it). Byli także gośćmi na trasach Behemoth (PL) Tides From Nebula (PL) i Blindead, a także odwiedzili szereg scen festiwalowych jak Metalfest Open Airs, Off-Festiwal, Castle Party, niemiecki Summer Breeze, dwukrotnie czeski Brutal Assault, Gothoom Fest w Słowacji, czy Devilstone na Litwie.
W listopadzie 2013 ukazała się druga płyta zespołu, Void Mother, przyjęta prezez krytykę i fanów równie dobrze jak debiut, zespół zagrał także dwie headlinerowe trasy w Europie (Czechy, Francja, Holandia, Niemcy, Belgia, Wielka Brytania), ugruntowując swoją pozycję na scenie. W chwili obecnej jest zaplanowana wiosenna trasa na południu Europy i w Polsce, rozpoczął także pracę nad trzecim albumem.

SPIRIT – to szaleńcze trio z Warszawy, grające wszystko na co mają ochotę, korzeniami pozostają w metalu spod znaku Gojiry, jednakże ciągle poszukując, generują ścianę nieskrępowanego dźwięku o progresywno-metalowym zabarwieniu. Promują swój Pierwszy album długogrający – „Desolation“.

Poznaniacy z BUTTERFLY TRAJECTORY to czarny, debiutujący koń w polskim metalu. Zespół niezwykle świadomy własnych umiejętności i miejsca na krajowym rynku. Załoga, cechująca się wysokim poziomem artystycznym, przemyślaną wizją własnej twórczości, a przedewszystkim, ciesząca się w pełni zasłużoną i rosnącą estymą w środowisku. Dorobili się łątki polskiego OPETH, ale na pewno nie definiuje to ich twórczości.

Fabryka, Zabłocie 23, Kraków
21 maja, otwarcie bram 18:45, start: 19:15,
Bilety: 35 zł/40 zł

W roli supportów wystąpią Spirit i Butterfly Trajectory.

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | Dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
Andrzej Wodziński
Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.