Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

Serwis internetowy i czasopismo Muzyczny Kraków  www.muzyczny-krakow.eu, jest tworzony przez miłośników muzyki. Celem jego istnienia jest informowanie o ważnych i ciekawych wydarzeniach muzycznych i kulturalnych. Piszemy i wspieramy  wykonawców oraz wydarzenia które są wartościowe ale omijają pierwsze strony gazet i portali internetowych.

Nasz serwis NIE jest sponsorowany przez nikogo i nikogo NIE sponsoruje. Na stronie znajdują się teksty promocyjne i reklamowe. Serwis NIE pobiera za nie jakichkolwiek opłat w jakiejkolwiek formie. Jeśli coś promujemy, to dlatego że w naszej subiektywnej ocenie na to zasługuje. Reklama lub tekst umieszczony odpłatnie jest jasno i wyraźnie oznaczony.

R E D A K C J A
[ct_column_third]

Andrzej Wodziński – redaktor naczelny. Nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Jego publikacje należy traktować jako „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni je piękniejszym.. Miłośnik kina. Kiedy nie słucha muzyki i nie ogląda filmów, usiłuje (z różnym skutkiem) przebywać w górach.

[ct_spacer height=”10″] [/ct_column_third][ct_column_third]

Anna Janicka – miłośniczka muzyki [może z wyjątkiem kapel podwórkowych], tańca i innych sztuk pięknych. Jej specjalność to muzyka klasyczna, opera, musical. W wolnych chwilach słucha też muzyki z lat 50-tych, Ravi Shankara, Craiga Pruess i muzyki wschodu. Oprócz muzyki pasjonują ją inne istoty myślące i czujące, te które niekoniecznie poruszają się na dwóch nogach …

[ct_spacer height=”10″] [/ct_column_third][ct_column_third_last]

karolina2

Karolina Momot – dziennikarz. Tancerka, choreograf, pedagog tańca. Absolwentka Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi oraz studium baletowego i wydziału rytmiki średniej szkoły muzycznej. Doświadczenie sceniczne zdobywała w teatrach muzycznych i teatrze tańca; zrealizowała też kilka własnych projektów choreograficznych („…znajdź mnie wśród nich…”, „Anatomia ciszy”, „Tango”).

[ct_spacer height=”10″] [/ct_column_third_last]

[ct_spacer height=”25″] [ct_column_third]

Iwona_AVATAR

Iwona Kurczab – wolny duch. FOTOREPORTER i dziennikarz. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Jej pasje to fotografia, sport, gotowanie oraz podróże. Muzyka jest jej partnerem życiowym, w szczególności gdy ma na imię Rock. Odpowiada jej życie festiwalowicza. Optymistka.

[ct_spacer height=”10″] [/ct_column_third][ct_column_third]

Tomasz Michałowski – dziennikarz. Student.  Nie lubi się rozgadywać. Raczej mało fotogeniczny.

[ct_spacer height=”10″] [/ct_column_third][ct_column_third_last]

monika

Monika Słupek – Studentka biofizyki. Sopran w chórze rozrywkowym, z różnym skutkiem próbuje grać na gitarze. Uwielbia zabiegany tryb życia, tematy związane z rozwojem osobistym, sport oraz muzykę pod każdą postacią. Słucha bardzo różnorodnej muzyki z naciskiem na tę mało komercyjną. Noce poświęca na wyszukiwanie ciekawostek muzycznych.

[ct_spacer height=”10″] [/ct_column_third_last]

[ct_spacer height=”25″]

Stale współpracują:

 

  • Julia Brodowska – skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach i studentka Sztuki pisania na Uniwersytecie Śląskim. Oprócz grania, od lat jej wielką pasją jest słuchanie, odkrywanie i pisanie o muzyce. Prowadzi bloga: „Subiektywnie o muzyce” – jej teksty można odnaleźć także na portalu Folk24.pl. W muzyce szuka przede wszystkim autentyczności, nie uznaje podziału na gatunki i wciąż stara się otwierać na nowe brzmienia.
  • Krakowianka Jedna – Miłośniczka sztuk wszelkich, ze wskazaniem tańca. Melomanka i “książkomanka”.
  • Damian Kułakowski – student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec. Laureat XXXVI Olimpiady Artystycznej w sekcji historii muzyki (2012). Działalność publicystyczną prowadzi od kilku lat, pisząc na łamach Młodzieżowej Gazety Muzycznej. Teksty były publikowane w dodatku do Gazety Wyborczej oraz Beethoven Magazine. Na koncie ma wywiady z artystami takimi jak maestro Krzysztof Penderecki, Julian Rachlin, Janusz Wawrowski, Amandine Beyer. Jego pasją jest kolekcjonowanie płyt a także gra na altówce we wszelkich formacjach kameralnych.
  • Barbara Zakrzewska – sopran, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wydział wokalno-aktorski. Wychowanka Barbary Nieman i Haliny Słonickiej, w dorobku arie operowe, pieśni, nagrania płytowe.
  • Pawel Świetorecki –  z wykształcenia ekonomista, z zawodu bankowiec a z zamiłowania śpiewak. Naukę śpiewu rozpoczął jako dziecko i kontynuuje do chwili obecnej, początkowo ucząc się, śpiewając i tańcząc w Zespole Pieśni i Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”, a następnie ucząc się śpiewu prywatnie, w kraju i za granicą. Było jeszcze po drodze studium wokalno – aktorskie, ale talent aktorski ma wrodzony, więc był to tylko epizod z życia. Jego opiekunem wokalnym jest  Primadonna Operetki  Warszawskiej Pani Elżbiety Ryl- Górska, wybitna polska śpiewaczka. Prowadzi własną autorską audycję pt. ,,Zaczarowany świat operetki i musicalu” w lokalnym radiu Bogoria /Grodzisk Maz/. Jest najlepszym bankowcem wśród śpiewaków i najlepszym śpiewakiem wśród bankowców. Koncertuje na estradzie i współpracuje z wieloma solistami teatrów muzycznych. Trochę pisze…. więcej na stronie internetowej: www.pawelswietorecki.pl
  • Dżemila Smajkiewicz – z muzyką związana od zawsze choć nie zawsze z własnej woli :) – począwszy od szkoły baletowej jako dziecko, szkoły muzycznej – klasy pianina, fascynacje rockowo-metalowe w okresie nastoletnim, aż po szalone imprezy salsowe w wieku dorosłym. Po latach niezachwianej wiary we własny talent twórczy, w końcu porzuciła instrumenty wszelakie na rzecz zostania po prostu odbiorcą muzyki; koneserka muzyki bardzo różnej, szczególnie: classic rock, blues, trip hop, reggae, chillout, depresyjny pop ;) muzyka filmowa. I innej niesklasyfikowanej…
  • Kasia Korzeniowska – z zawodu skrzypaczka. Absolwentka liceum muzycznego w klasie prof. Antoniego Cofalika, pasjonatka muzyki różnej (wielbiąca-niepraktykująca). Etatowa mama, miłośniczka gotowania dla przyjemności oraz fanka samolotów cywilnych. Skromna.
[ct_spacer height=”25″]

Wydawca serwisu nie odpowiada za szkody spowodowane korzystaniem z zawartości niniejszej strony. Korzystanie z zawartości niniejszej strony odbywa się na własną odpowiedzialność użytkownika. Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z niniejszej strony.

Wydawcą serwisu internetowego i czasopisma Muzyczny Kraków –  muzyczny-krakow.eu jest firma CON MEDIA www.conmedia.pl, office[at]conmedia.pl.

 

Skip to content Click to listen highlighted text!