Nowohuckie Centrum Kultury – repertuar (do końca roku!)

Po długim czasie zamrożenia następuje otwarcie Sceny NCK. Wszyscy pragniemy powrotu do normalności. I właśnie dlatego przygotowano repertuarowe propozycje, które mogą być rodzajem antidotum na otaczające nas problemy. Celińska, Pietrucha, Organek, Raz Dwa Trzy, Grupa MoCarta, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Hrabi… to tylko niektóre propozycje.

REPERTUAR: wrzesień – grudzień 2020

JULIA PIETRUCHA „Folk it!”
3 października (sobota), g. 19.00, Scena NCK
Julia Pietrucha od kilkunastu sezonów z sukcesami koncertuje w Polsce, zarażając publiczność swoją energią oraz wyjątkowymi piosenkami. Artystce będą na scenie towarzyszyli multiinstrumentaliści, z którymi od nowa zaaranżowała znane dotychczas utwory. Nie zabraknie także niespodzianek – nie tylko tych repertuarowych.
bilety – 90 zł

KABARET HRABI „Ariaci” – nowy program
9 października (piątek), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK
Kabaret Hrabi i Czesław Jakubiec w najnowszym programie. 
Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl „Ariaci”, będą państwo mieli to z głowy. Hrabi i Jakubiec udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna. 
bilety – 80 zł

DOBRY WIECZÓR U HANKI WÓJCIAK – koncert jubileuszowy
10 października (sobota), g. 19.00, Scena NCK
Hanka Wójciak –  wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka. Laureatka m.in. Festiwalu “Pamiętajmy o Osieckiej”, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości “Korowód”, Rock & Chanson Festival. Jej głos można usłyszeć m.in. na płytach Jarka Śmietany, Anny Treter, Naked Mind.
W koncercie weźmie udział Kapela Hanki Wójciak w składzie: Hanka Wójciak, Tomasz Czaderski, Jacek Długosz, Mateusz Frankiewicz, Jakub Piechnik, Tomasz Pawlak oraz zaproszeni goście: Susanna Jara, Asia Nawojska, Alicja Tanew.
bilety – 40 zł

SEBASTIAN RIEDEL & CREE „Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu”
16 październik (piątek), g.19.00, Scena NCK
Zespół Cree został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Nazwę pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree. Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: „Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.
Zespół wystąpi w składzie:
Sebastian Riedel – gitara, śpiew, harmonijka
Bartłomiej Miarka – gitara
Lucjan Gryszka – gitara basowa
Kuba Majerczyk – perkusja
Adam Lomania – instrumenty klawiszowe
bilet – 90 zł

STANISŁAWA CELIŃSKA „Jesienna…”
z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko
18 października (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
Niezwykły koncert, bardzo osobisty i przesycony miłością, pragnieniami oraz tęsknotami. Stanisława Celińska podjęła się niełatwego zadania – na prośbę swoich fanów Artystka zdecydowała się napisać teksty skierowane właśnie do tych wszystkich, którzy szukają ukojenia, spokoju, wsparcia. Słowa wspaniale otulił w nuty kompozytor, aranżer i producent Maciej Muraszko.
Artystce na scenie towarzyszą: Wojciech Olszewski, Kuba Frydrych, Krzysztof Samela, Julia Muraszko, Paweł Pełczyński, Janusz Muraszko, Maciej Muraszko.

GRUPA MOCARTA WŚRÓD GWIAZD*
*czyli historia muzyki wg Grupy MoCarta
27 października (wtorek), g. 19.00, Scena NCK
Grupa MoCarta wśród gwiazd to tytuł kolejnego programu znanego  i lubianego kwartetu smyczkowego. Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największymi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu – Wolfgang Amadeusz – wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta,  a Antonio Vivaldi przyzna się, dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku. Grupa MoCarta wśród gwiazd to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci, oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili  do szkoły.
bilet – 80 zł

KABARET PARANIENORMALNI „Z humorem czeba żyć” – nowy program
29 października (czwartek), g.17.00, Scena NCK
Kabaret w swoim najnowszym programie żartuje ze spraw codziennych, relacji międzyludzkich, kwestii damsko-męskich i roli mediów w naszym życiu.
A wszystko to z właściwą sobie lekkością. Z humorem trzeba żyć! – oto recepta na szczęśliwe, udane życie. Nowe skecze, nowe sytuacje, nowi bohaterowie, ale także znane postaci wykreowane przez Paranienormalnych w odświeżonej odsłonie. Dwie godziny najlepszego lekarstwa – niezwykły kontakt z publicznością, lekkość i energia, której nie można się oprzeć. Tego możecie się spodziewać. Obiecujemy, że uśmiech nie będzie schodził wam z twarzy, a uśmiech to krzywa, która prostuje wszystko.
bilet – 70 zł

ØRGANEK W NOWYM ŚWIECIE
15 listopada (niedziela), g.19.00, Scena NCK
Ørganek w Nowym Świecie to muzyka na nowe czasy. W zamknięciu, pod reżimem, z zakrytymi ustami ale i ręką podniesioną do walki. Może będzie nas mniej, ale to nie znaczy, że nas nie zauważą. Może będzie ciszej, ale to nie znaczy, że nas nie usłyszą. Może zabrzmimy inaczej, ale to nie znaczy, że nie powiemy wam tego, co zawsze. Damy sobie radę. Poczekamy. Jesteśmy cierpliwi. Zwarci i gotowi. Nie damy się zamknąć.”  –  Tomasz Organek
bilety – 99/89 zł     

PABLOPAVO I LUDZIKI Z NAPRAWDĘ DUŻYM ZESPOŁEM
20 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK
Dyskotekowa muzyka – choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli ją sobie wyobrazić, albo zbudować. Na koncert składają się piosenki o różnym natężeniu disco, skomponowanych przez Ludziki, z tekstami Pablopavo. Artyści o płycie – Staraliśmy się działać wedle zasady, że nie wolno pozostawiać tak poważnej rzeczy jak muzyka taneczna ludziom bez wyobraźni i iskry szaleństwa.
bilety – 60 zł

URSZULA – koncert akustyczny
21 listopada (sobota), g.19.00, scena NCK
Nietuzinkowa, wyraźna, nie do zdarcia.
Urszula. Wokalistka muzycznie balansująca między gatunkami rock i pop, od 35 lat na scenie. Zachwyca unikalną barwą głosu, ekspresją i siłą na koncertach oraz naturalnością. Wykreowała mega przeboje, które omija czas. Dały jej one wierną, wielopokoleniową publiczność.
Jesienią 2020 r. Artystka wyrusza w wyjątkową trasę akustyczną. Zapowiada się niezwykłe widowisko pełne wspomnień i emocji.
bilety – 70 zł

KRÓL „Nieumiarkowania”
11 grudnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK
Koncert, promujący najnowszą płytę Błażeja Króla, to kolejna próba skoku popowego undergroundu w objęcia alternatywnego mainstreamu. Kolejna – i najbardziej udana. Promujący ją utwór „Te smaki i zapachy” przez wiele tygodni królował na Liście Przebojów Trójki. Nowy album Króla roztacza aurę błogości przeradzającej się w niepokój i nerwowe podniecenie, które raz za razem uderza w tony kontemplacji.
Zespół wystąpi w składzie: Błażej Król, Iwona Król, Thomas Fietz, Jan Migdal
bilety – 50 zł

O CO BIEGA? – Teatr Capitol
12 grudnia (sobota), g. 18.00, Scena NCK
Jedna z najzabawniejszych farsa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo kto nagle pojawi się w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy. Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.
reżyseria: Marcin Sławiński
obsada: Stefan Pawłowski, Anna Czartoryska, Katarzyna Ptasińska, Viola Arlak, Dariusz Wieteska, Marcin Troński, Piotr Miazga, Maciej Damięcki, Wojciech Majchrzak.
bilety – 100 zł

Więcej informacji na stronie internetowej Nowohuckiego Centrum Kultury:

W budynku NCK obowiązują:

Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COVID-19 <kliknij>

Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK. 

Wejście na wydarzenie, możliwe jest po złożeniu przez każdego widza oświadczenia o tym, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Wraz z oświadczeniem uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie udostępnianych danych osobowych w zakresie określonym w „Wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce”<kliknij>, pod rygorem odmowy wpuszczenia takiego widza na widownię. Formularze oświadczenia dostępne są do pobrania <kliknij> oraz u pracowników obsługi widowni, którym należy wydać wypełnione i podpisane oświadczenie.

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.