Nowe gwiazdy Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022

Trzy wyjątkowe projekty wzmacniają program 17. edycji festiwalu. Pełny subtelności i emocji jazz od The Cinematic Orchestra, klubowa moc Skreama i przebojowy nowy pop Tymka i Urbańskiego zagwarantują ogrom muzycznych wrażeń. Do startu festiwalu pozostało zaledwie 5 tygodni, a to wciąż nie koniec odsłaniania programu zbliżającej się edycji TNMK.

Zdecydowanym numerem jeden w tym ogłoszeniu jest The Cinematic Orchestra. W 2019 roku grupa przełamała 12 lat ciszy, powracając z albumem „To Believe”. Tym samym Jason Swinscoe i jego ekipa udowodnili, że wciąż są jedną z najbardziej szanowanych i wpływowych brytyjskich formacji ostatnich dwóch dekad i nie przestają inspirować wyjątkowym połączeniem jazzu, muzyki filmowej i elektroniki. The Cinematic Orchestra kreuje niezwykły klimat podczas koncertów na żywo i podobnego występu możemy spodziewać się podczas 17. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Wysoko energetyczne doznania parkietowe zapewni Skream i jego dj set. Na początku XXI wieku londyńczyk zdobył trwałe miejsce w historii muzyki jako pionier dubstepu. Jednak zamiast spoczywać na laurach, przekierował uwagę na taneczne brzmienia disco, house i techno. Również w tej roli odnosi światowe sukcesy, pozostając jednym z najbardziej szanowanych didżejów muzyki elektronicznej. Potężny set Skreama będzie gwoździem programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022.

Polską scenę reprezentuje specjalny projekt Tymek/Urbański. Twórca megahitu „Język ciała” połączył siły z wszechstronnym producentem, by stworzyć album „Odrodzenie”. Płyta, która ukazała się tej wiosny, to jak mówią sami artyści „opowieść o śmierci rozumianej jako narodziny”. Oprócz utworów z nowego albumu na festiwalu usłyszymy też największe przeboje Tymka, którymi swego czasu przebił na Spotify pozycję Taco Hemingway’a. Jednego z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia nie mogło zabraknąć na festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice.

To wciąż nie koniec odsłaniania programu zbliżającej się edycji imprezy. Już niebawem do programu dołączą kolejni intrygujący twórcy. Jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie co roku potwierdza swój status za sprawą fascynującego programu artystycznego i niebanalnej lokalizacji. Warto odwiedzić go ponownie.

W sprzedaży pozostają karnety trzydniowe, obejmujące koncert otwarcia oraz karnety dwudniowe i bilety jednodniowe. Można je nadal nabywać online na stronie festiwalu oraz na Going, eBilet i Ticketmaster. Więcej informacji na temat tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice na stronie internetowej festiwalu.

Tauron Nowa Muzyka Katowice 21-24.07.2022

Moderat ● The Cinematic Orchestra ● Anna Calvi ● The Bug feat. Flowdan ●

HVOB live ● Skream ● Fisz Emade Tworzywo ● Ralph Kaminski ● Nilüfer Yanya ●

Tymek/Urbański ● Kollektiv Turmstrasse ● Red Axes ● Donato Dozzy ●

Andy Stott live ● Trupa Trupa ● Rival Consoles ● Eagles & Butterflies ● Sote ●

Shards ● VRIL live ● CATNAPP ● Szczyl live ● Zdechły Osa●

CatchUp ● Wczasy ● Lutto Lento live ● ÄTNA ● Hatis Noit ● Lorenzo Raganzini ●

Resina ● Hodak ● BartoKatt ● Jerzyk Krzyżyk ● Shyness ● Sarapata ●

oraz wielu innych artystów ●

BILETY:

Karnet trzydniowy429zł

Karnet dwudniowy399zł

Bilet jednodniowy

Piątek, Sobota229zł

Czwartek89zł

FAJRANT (Sztauwajery)wstęp bezpłatny!

Więcej informacji:

www.festiwalnowamuzyka.pl
źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
NewsRoom

Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.

Skip to content