Nowa płyta Piotra Lemańczyka i Eskaubei

Nakładem Afro Vibe ukazał się album Skubisz/Lemańczyk Cooperation – „Stories about life and love” wspólnego nowego zespołu czołowego polskiego basisty i kontrabasisty jazzowego, Piotra Lemańczyka oraz rapera i twórcy tekstów, BartłomiejaEskaubei” Skubisza. W skład zespołu wchodzi również doświadczony i utytułowany trębacz Tomasz Nowak, a także czołowy perkusista młodego pokolenia – Grzegorz Pałka. W większości utworów na płycie gościnnie partie syntezatorów zarejestrował Wojciech Długosz „Mr Krime”.

Płytę promuje singiel “Magia to Ty“, któremu towarzyszy lyric video:

Autorskie, nieoczywiste kompozycje Piotra Lemańczyka (w tym przypadku na 6 strunową gitarę basową), w połączeniu z tekstami, rapem i spoken word Bartłomieja Skubisza “Eskaubei” dokładają kolejny kamyczek do ogródka polskiej muzyki improwizowanej łączonej ze słowem.

Zespół łączy w swojej formule świat jazzu elektrycznego i akustycznego, muzyczne tradycje i doświadczenia zarówno trójmiejskiej jak i krakowskiej sceny jazzowej oraz poetycką wrażliwość i hip hopowy pazur

Pretekstem do zawiązania się zespołu był koncert w ramach Toastu Urodzinowego dla Tomasza Stańko w Rzeszowie, w lipcu 2021 roku. Był zadedykowany pamięci Tomasza Stańko, a w jego programie znalazły się również muzyczne i tekstowe odniesienia do życia i muzyki wybitnego trębacza.

Album dostępny jest we wszystkich serwisach streamingowych – https://e-muzyka.ffm.to/skubiszlemanczykcooperationstoriesaboutlifeandlove

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Podziel się swoją opinią
NewsRoom
NewsRoom

Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.

Skip to content