jazz komunikaty 3 września 2018

Niemiecka premiera koncertowa “4 a.m.” Sophia Grand Club

Dowodzona przez Vitolda Reka formacja Sophia Grand Club wystąpi w najbliższą niedzielę 9 września w niemieckim Bochum w ramach festiwalu Bochumer Musiksommer 2018.

Vitold Rek, Kuba Płużek, Bartłomiej Prucnal, Max Olszewski i Eskaubei zaprezentują materiał z wydanej w marcu płyty “4 a.m.”, która będąc fuzją akustycznej muzyki improwizowanej ze słowem mówionym, zbiera świetne recenzje wśród słuchaczy i dziennikarzy. Będzie to niemiecka premiera albumu.

Festiwal Bochumer Musiksommer 2018 organizowany jest przez ruch artystyczny Kosmopolen obchodzący w tym roku 10 lecie swojego istnienia, które przypada w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Bochumer Musiksommer 2018.
NEW POLISHed TUNES – made by Kosmopolen
in Kooperation mit Bochumer Marketing GmbH

Więcej o wydarzeniu:

 

Pod koniec października Sophia Grand Club zagra też kilka koncertów w Polsce. Szczegóły powinny być znane w najbliższym czasie.

4 a.m.”, to pierwsza od 27 lat płyta nagrana przez Vitolda Reka z udziałem polskiego zespołu i wydana w Polsce. Muzyk po kilkunastoletniej współpracy z Tomaszem Stańko, Janem Ptaszynem Wróblewskim, zespołami In/Formation, Bassspace i Sunship czy Ewą Demarczyk, wyjechał do Niemiec, gdzie przez ostatnie 30 lat współpracował m.in. z takimi gigantami jak John Tchicai, Charlie Mariano czy bracia Mangelsdorff.

Płyta dostępna jest tutaj —> https://niezla-sztuka.pl/pl/p/Sophia-Grand-Club-4-a.m.-/84
Można ją również odsłuchać i nabyć w serwisach streamingowych i oferujących sprzedaż muzyki w formie cyfrowej.


źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora, foto: archiwum Muzycznego Krakowa | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.

podobne publikacje