NH FEST 2021 – Scena letnia, sierpień

Wszystkich tych, którzy tegoroczne wakacje będą spędzać w Krakowie i okolicach, zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury, które postanowiło powrócić do znanej marki jaką jest NH FEST.

– Idea NH FEST wyrosła z Nowohuckiego Festiwalu Sztuki, dwudniowego wydarzenia, które organizowaliśmy przed kilkoma laty – wyjaśnia Zbigniew Grzyb, dyrektor NCK. – Teraz wracamy do pomysłu celebrowania sztuki w różnych jej odsłonach, ale w zupełnie zmienionym formacie. NH FEST w odświeżonej formule obejmie wydarzenia koncertowe, teatralne, taneczne, plastyczne i warsztatowe, które odbywać się będą w zrewitalizowanym otoczeniu Nowohuckiego Centrum Kultury przez dwa wakacyjne miesiące.

NH FEST to przede wszystkim letnie koncerty, które odbywać się będą na dwóch scenach plenerowych – dużej i małej oraz w sali teatralnej. Publiczność będzie mogła usłyszeć utwory z różnych muzycznych krain. Nie zabraknie znanych i lubianych przez wszystkich standardów muzyki rozrywkowej w wykonaniu zespołu Lazy Swingers Band. Nie zabraknie również utworów płynących prosto z krainy łagodności, a to za sprawą Basi Stępniak-Wilk i jej gości – Włodka Mazonia z zespołem Drabina Jakuba Trio oraz Grzegorza Bukały i zespołu Wały Jagiellońskie. Niepowtarzalne brzmienia zapewnią młodzi artyści z zespołu Marimbazzi, którzy zaprezentują autorskie kompozycje oraz dzieła uznanych kompozytorów muzyki perkusyjnej. W krainę jazzowych standardów przeniesie nas pianista Stan Breckenridge. To oczywiście nie wszystko – na swój jubileusz 50-lecia pracy artystycznej zaprosi Jan Wojdak z zespołem Wawele. Na letniej scenie klubowej zaprezentują się DJ B-Art i DJ Namteh. Koncerty będą odbywać się w weekendy.

Program:

WIECZÓR PIOSENKI AUTORSKIEJ

wystąpią: Włodek Mazoń z zespołem i Drabina Jakuba Trio

zaprasza: Basia Stępniak-Wilk

1 sierpnia (niedziela), g. 18.00, duża scena plenerowa

wstęp wolny

DJ B-ART

6 sierpnia (piątek), g. 19.00, mała scena plenerowa

wstęp wolny

LAZY SWINGERS BAND

8 sierpnia (niedziela), g. 18.00, duża scena plenerowa

wstęp wolny

MARIMBAZZI DUO

13 sierpnia (piątek), g. 18.00, mała scena plenerowa

wstęp wolny

DJ NAMTEH

20 sierpnia (piątek), g. 19.00, mała scena plenerowa

wstęp wolny

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI: GRZEGORZ BUKAŁA i WAŁY JAGIELLOŃSKIE PLUS

wystąpią: Grzegorz Bukała i Wały Jagiellońskie Plus

zaprasza: Basia Stępniak-Wilk

21 sierpnia (sobota), g. 18.00, Scena NCK

bilety: 20/25 zł

STAN BRECKENRIDGE

22 sierpnia (niedziela), g. 18.00, duża scena plenerowa

wstęp wolny

JAN WOJDAK i Zespół WAWELE

28 sierpnia (sobota), g. 16.00, duża scena plenerowa

wstęp wolny

Szczegóły na stronie Nowohuckiego Centrum Kultury – https://nhfest.pl/scena-letnia/

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content