Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

NCK wirtualnie – Nie ma nudy w… domu!

Jeśli możecie sobie obecnie pozwolić na luksus niewychodzenia z domu, Nowohuckie Centrum Kultury spieszy z prawdziwie kulturalną pomocą, jeśli dopadłaby Was nuda! Nie tylko serdecznie polecamy standardowe (ale jakże miłe!) domowe aktywności takie jak: nadrabianie zaległych lektur, długie maratony filmowe (z pyszną herbatą i mruczącym kotem), ogrywanie bliskich w planszówki, ale również nasze kolorowanki, wirtualne spacery po wystawach NCK, czy też spektakle i koncerty online – przypominające wydarzenia, które odbyły się na Scenie NCK.

W tym tygodniu do tej listy dodajemy także:

JOGA DLA KOBIET W CIĄŻY – III lekcja

Drogie Panie, zapraszamy na trzecią część lekcji jogi, przygotowanej z myślą o kobietach od II trymestru ciąży. Chwila wolnego czasu, wygodny strój i wykonywanie ćwiczeń razem z instruktorką pozwolą Wam się wyciszyć, skupić na oddechu, w bezpieczny sposób poruszać.
Pora na trening! <kliknij>

(wtorek, 19 maja 2020 r., g.10.00)


KOMIKS W CZASIE KWARANTANNY

Zapraszamy do rysunkowej zabawy! Nasz instruktor przygotował instrukcję, czekamy na Wasze prace!

Wyobraźcie sobie, że komiks to BLOK MIESZKALNY, a każde okno w bloku to jeden, komiksowy kadr! Przypomnijcie sobie, co robiliście przez ostatnie 3 miesiące. Narysujcie swoje doświadczenia z kwarantanny w tym jednym oknie / jednym kadrze.

Rysowaliście? Czytaliście książki? Oglądaliście seriale? Przelejcie / przerysujcie swoje wspomnienia z czasu izolacji na papier. Stwórzcie jeden rysunek (kolorowy lub czarno-biały) w kwadracie 15 cm na 15 cm i wyślijcie do Pana Roberta: edukacja@nck.krakow.pl Połączymy wszystkie okienka w jeden blok mieszkalny. Z Waszych rysunków / kadrów powstanie niezwykły, jedyny w swoim rodzaju komiksowy zapis czasu kwarantanny!

Oto pierwszy kadr. Reszta okienek czeka na Wasze rysunki.

(środa, 20 maja 2020 r., g.10.00)


Na piątek mamy aż dwie propozycje webinarów:

g. 11.00 – webinar Klubu Super Mama: PLENEROWE ZABAWY SENSORYCZNE <kliknij>

Istnieje wiele mitów wokół sensoryki. Jednym z nich jest to, że do stymulacji zmysłów potrzebujemy drogie, specjalistyczne sprzęty. Nic bardziej mylnego!

We wspieraniu integracji sensorycznej mogą nam posłużyć codzienne spacery i inne aktywności, które możemy zaaranżować na świeżym powietrzu. Przestrzeni nie trzeba specjalnie przygotowywać, a jedynie uruchomić wyobraźnię. Mózg najlepiej rozwija się w ruchu, najlepiej przyswajalne są bodźce naturalne. 

Zapraszamy na webinar, w którym opowiemy o tym, jak stymulować zmysły poza placem zabaw, na który obecnie dzieci, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami, niestety nie mają wstępu.

Z widzami, w przestrzeni wirtualnej, spotka się mgr Joanna Krysiak.

(piątek, 22 maja 2020 r., g.10.00)


g. 18.00 – webinar Klubu Podróżników Navigator: Kijów – miasto Złotych Kopuł <kliknij>

Kijów, niezwykłe miasto, od którego początek wzięła ziemia ruska. Miasto będące pierwszą stolicą Rusi Kijowskiej do dzisiaj uważane jest za matkę wszystkich rosyjskich miast. Kopuły cerkwi zdobią piękny, kijowski krajobraz, a zielone wzgórza pokrywające miasto powodują , że Kijów stał się jednym z najbardziej zielonych miejsc wśród wszystkich europejskich stolic. Miasto Bułhakowa, Niekrasowa, i wielu innych światowej klasy artystów i pisarzy przyciąga swoją energią i niepowtarzalnym charakterem.

Zapraszamy do zapoznania się z historią miasta oraz na wirtualny spacer po jego urokliwych miejscach i niezwykle magicznych zakątkach.  

Slajdowisko online poprowadzi Borys Tynka – podróżnik, autor przewodników po ukraińskich miastach (m.in. Odessie, Lwowie, Kijowie), a także po Ukrainie Zachodniej oraz zamkniętej czarnobylskiej strefie wykluczenia. Przewodniki wydane po polsku na terenie Ukrainy są obecnie tłumaczone na język rosyjski, ukraiński, niemiecki, angielski oraz francuski. Przewodnik po Odessie ma doczekać się również tłumaczenia na język chiński oraz grecki.

(piątek, 22 maja 2020 r., g.18.00)


BURSZTYNOWE DRZEWO – Art Color Ballet

Połączenie tańca, muzyki na żywo, wizualizacji i bodypaintingu, które wprowadza publiczność w świat wielowymiarowej sztuki scenicznej.

Widowisko inspirowane pradziejami ludów przemierzających Europę, będących protoplastami współczesnych mieszkańców ziem polskich, porusza zagadnienia związane z naszym pochodzeniem, formowaniem się rodzimej społeczności pod wpływem innych kultur, a także kształtujących się w ten sposób wartości duchowych i materialnych. Tak rozczytywana geneza wymaga sięgania do różnorodnych źródeł, odwołując się zarówno do aspektów historycznych, archeologicznych i etnograficznych, jak również – do współistniejących z nimi od zawsze – mitów, baśni i legend, bez których nie istniałaby kultura i tradycja w swym obecnym kształcie.

Premiera odbyła się: 16 listopada 2018 w Nowohuckim Centrum Kultury.

(sobota, 23 maja 2020 r., g.20.00)


Oczywiście wszystko – w przestrzeni wirtualnej!

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content Click to listen highlighted text!