Nagrody festiwalu PL Music Video Awards

W dniach 11-12 grudnia w Łodzi, w Fabryce Sztuki odbyły się obrady Jury III edycji festiwalu PL Music Video Awards. W skład Jury weszli: Beata Rakoczy, Agata Trafalska, Kris Kotlarski, Roman Przylipiak i Sebastian Pańczyk.

Przyznanych zostało 6 statuetek w kategoriach gatunków muzycznych oraz w dwóch kategoriach specjalnych: Debiut reżyserski i Ważny przekaz. Spośród zwycięzców poszczególnych kategorii Jury wyłoniło zdobywcę Grand Prix festiwalu. Po raz pierwszy Grand Prix trafia do twórcy nominowanego w kategorii “Ważny przekaz”, w której nominowane są teledyski zwracające uwagę na ważne społecznie zjawiska i problemy.

Oto werdykt Jury wraz z uzasadnieniem wyborów zwycięskich klipów:


KATEGORIA GRAND PRIX: Fisz Emade – „Nie za miłe wiadomości”, reż. Marek Skrzecz + nagroda ufundowana przez ATM SYSTEM w wysokości 5000 zł na usługi rentalowe

uzasadnienie:

To praca, która w metaforyczny i celny sposób odnosi się do tekstu utworu. Teledysk stawia trzy kropki – można go interpretować na wielu płaszczyznach. Za poruszającą metaforę, za to zestawienie muzyki i obrazu, które stają się znaczeniowym uniwersum, za przestrzeń do interpretacji i refleks.KATEGORIA ALTERNATYWA: NANGA – „Profet”, reż. Marcin Klinger


uzasadnienie: Za podzielenie się z nami tym pięknym światem post-PGR-owskiego power rangers. Ten świat jest konsekwentny we wszystkich składowych tego video: narracja, praca kamery, casting, kostiumy, charakteryzacja. Hipnotyzuje nas bezczasowością i tajemnicą spotkania z własnym cieniem.


KATEGORIA HIP-HOP: Łona i Webber – „#nikiforszczecinski”, reż. Piotr Pauk


uzasadnienie: Za świadome użycie zwykłych rzeczy do opowiedzenia o rzeczach niezwykłych. Za podróż do świata artysty niezależnego, w którą zabierają nas jego środki wyrazu.


KATEGORIA ROCK I OSTRE BRZMIENIE: KARAŚ/ROGUCKI – „Bolesne strzały w serce”, reż. Przemek Dzienis

uzasadnienie: Za humorystyczne przeniesienie nas w świat eksperymentów medycznych.


KATEGORIA POP: The Dumplings – „Przykro mi”, reż. Filip Berendt, Inez Kujda


uzasadnienie: Za wysmakowany obraz z klasą, spójny z historią styl wizualny

i uwodzenie widza każdą kolejną sekundą. Za zamienienie śmierci w martwą naturę
i współczesny barok.


KATEGORIA DANCE: RAT KRU – „Cześć”, reż. Jakub Żwirełło

uzasadnienie: Za pokazanie nam słońca odbijającego się w blaszanym dachu.


KATEGORIA EXTRA: hania rani – „F major”, reż. Neels Castillon


uzasadnienie: Za subtelne połączenie piękna żywiołu i ekspresji ciała, za naturalność i integralność tego obrazu z muzyką.


KATEGORIA WAŻNY PRZEKAZ: Fisz Emade – „Nie za miłe wiadomości”, reż. Marek Skrzecz + nagroda ufundowana przez firmę Heliograf w wysokości 3000 zł na wypożyczenie sprzętu oświetleniowego

uzasadnienie: Za poruszającą metaforę, za to zestawienie muzyki i obrazu, które stają się znaczeniowym uniwersum, za przestrzeń do interpretacji i refleksji.


KATEGORIA DEBIUT REŻYSERSKI: Milkbaby – „Milk Honey”, reż. Jakub Wróblewski + nagroda ufundowana przez firmę Film Produkcja w wysokości 5000 zł na produkcję kolejnego teledysku


uzasadnienie: Za odwagę, świeżość i bezkompromisowość pierwszej wypowiedzi.


Organizator: Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster

Partnerzy Główni: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Film Produkcja

Partner technologiczny: Blackfish Studio,

Partnerzy: Fabryka Sztuki, Oxymoron, CGM, ATM System, Heliograf

Więcej informacji: strona internetowa Festiwala

Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content