Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

„Muzyka z Kraju Chopina”: projekt Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Polskie Wydawnictwo Muzyczne rusza z międzynarodową kampanią promującą twórczość fortepianową polskich kompozytorów. „Muzyka z Kraju Chopina” to nie tylko Chopin! To także dzieła Paderewskiego, Szymanowskiej, Moniuszki, Kilara, Kurpińskiego i wielu innych twórców.

Do wykonywania utworów Fryderyka Chopina przekonywać nie trzeba: jego twórczość pozostaje wizytówką pianistyki polskiej na całym świecie. W międzynarodowym projekcie „Muzyka z Kraju Chopina” kierowanym do początkujących i średniozaawansowanych pianistów oraz ich nauczycieli z Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Niemiec i Austrii zachęcamy do rozszerza-nia podstawowego repertuaru edukacyjnego i koncertowego o tytuły polskich twórców. Zachęcamy do sięgania po utwory Ignacego Jana Paderewskiego, Stanisława Moniuszki, Karola Kurpińskiego, Marii Szymanowskiej, Wojciecha Kilara, Tekli Bądarzewskiej i wielu innych, mniej znanych, których utwory stanowią pokaźną bazę edukacyjną i koncertową dla młodych adeptów pianistyki.

Dla każdego z krajów partnerskich projektu, czyli Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Niemiec i Austrii, powstał cykl pięciu lekcji pokazowych prezentujących edukacyjne aspekty utworów wybranych kompozytorów polskich. Lekcje te są przeprowadzonych przez znakomitego pianistę-edukatora w języku danego kraju. Poruszane są w nich tematy wykonawcze i interpretacyjne, wraz z propozycjami rozwiązań technicznych. Aby umożliwić aktywne korzystanie z wszystkich 25 tutoriali zrealizowanych w ramach projektu, filmy będą zawierać tłumaczenia na języki wszystkich krajów partnerskich. Uzupełnieniem lekcji pokazowych są wzorcowe nagrania prezentowanych w tutorialach utworów, będące bonusem do każdego filmu edukacyjnego.

  • Wszystkie materiały projektu „Muzyka z Kraju Chopina” umieszczane są sukcesywnie (zgodnie z harmonogramem kampanii) na kanale YouTube PWM. O projekcie będą informować Instytuty Polskie w Londynie, Rzymie, Paryżu, Berlinie, Wiedniu i Tokio, a także współpracujący z PWM edukatorzy oraz dystrybutorzy i wydawcy w Europie: Hal Leonard Europe i Universal Edition oraz w Japonii: Zen-On.

Harmonogram dostępności materiałów do poszczególnych wersji językowych:

• od 9 listopada: tutoriale w języku angielskim
• od 16 listopada: tutoriale w języku francuskim
• od 23 listopada: tutoriale w języku włoskim
• od 30 listopada: tutoriale w języku niemieckim
• od 7 grudnia: tutoriale w języku japońskim

Projekt Muzyka z kraju Chopina finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura inspirująca”.

Więcej informacji:

www.fromchopinsland.pwm.com.pl | YOUTUBE PWM

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content Click to listen highlighted text!