MONIUSZKO w kresowych barwach: Lusławice – Katowice – Kraków

Polski świat muzyczny świętuje w bieżącym roku 200. rocznicę urodzin twórcy polskiej opery narodowej Stanisława Moniuszki.

National Museum in Warsaw [Public domain], via Wikimedia Commons

Akademia Muzyczna w Krakowie także włącza się w to narodowe świętowanie, zapraszając na trzy koncerty, które odbędą się w trzech różnych ośrodkach muzycznych: w dwóch znakomitych salach koncertowych, czyli w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach (sobota 19 października, godz. 18:00) oraz w siedzibie NOSPRu w Katowicach (niedziela 20 października, godz. 19:30).

Trzeci z koncertów odbędzie się w Krakowie w Muzeum Lotnictwa Polskiego (poniedziałek 21 października, godz. 19:00), które w ostatnich latach stało się nową i bardzo przyjazną muzyce przestrzenią. Obsada wykonawcza koncertów będzie międzynarodowa. Wystąpią: Chór Białoruskiej Państwowej Akademii Muzyki w Mińsku (Inessa Bodyako – przygotowanie chóru), Chór Akademii Muzycznej w Krakowie (Andrzej Korzeniowski – przygotowanie chóru), znakomici soliści: sopranistka Jolanta Kowalska-Pawlikowska i tenor Zdzisław Madej oraz Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie pod dyrekcją Maestro Stanisława Krawczyńskiego. Słowo o muzyce wygłosi dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz, prof. AM.

Informacja o biletach na www.amuz.krakow. Do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie wstęp na koncert wolny.

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.