news 25 marca 2019

Miłosz Skwirut album “ROAD MOVIES”- premiera!

Miłosz Skwirut to artysta, który tworzy swój własny, różnorodny muzyczny świat – dużo w nim muzyki filmowej, world music, jest także trochę jazzowej improwizacji. To wszystko połączone w barwnej mozaice składa się na jego album “ROAD MOVIES”, którego premiera miała miejsce 25.03.2019.

“Tytułowe kino drogi to szczególny gatunek, w którym główny bohater opuszcza dom udając się w podróż i zwykle zmienia tym samym perspektywę na swoje dotychczasowe, codzienne życie. Chciałbym, żeby ten projekt, był dla mnie właśnie taką odmianą, daleką podróżą, której celu jeszcze nie znam, a która pozwoli mi na możliwie najbardziej osobisty przekaz myśli i uczuć” – mówi muzyk.

Miłosz Skwirut to kontrabasista, który na co dzień występuje z takimi zespołami i artystami jak Kraków Street Band, Quindependence, Michał Salamon. Na swoim solowym albumie pokazuje prawdziwe oblicze romantycznego muzyka, łącząc w swoich kompozycjach intymne uczucia z gwałtownymi wybuchami olbrzymiej energii. Do swojego projektu zaprosił utalentowanych i doświadczonych muzyków (m.in. Susanna Jara, Kasia Pietrzko, Jorgos Skolias).

ROAD MOVIES to album o nieustannej drodze do odnalezienia spokoju ducha, miłości, o podróży w przeszłość, która może być także drogą do wewnętrznej przemiany. W filmowy i magiczny sposób prowadzi słuchacza, nie zawsze oczywistymi ścieżkami, do poznania własnych emocji. Miłosz Skwirut

Oficjalna premiera 25 marca 2019, klip promujący płytę:

Track listing:

Felix’s Secret [4:40]

Almost There [4:58]

Keep Calm And [4:06]

Awakenings [5:02]

Summer Of ’99 [7:31]


Recording: Paweł Małecki, STUDIO MUZYCZNE KOTŁOWNIA AGH – Kraków
Mix: Paweł Małecki
Mastering: Krzysztof Murawski (LaGrunge Studio)
Cover photo: Sabina Szkarłat
Miłosz Skwirut – Road Movies – recorded by:
Susanna Jara-Małecka – vocal (1, 5)
Katarzyna Pietrzko – piano (3, 4)
Dominik Bieńczycki – synthesizers (2, 5)
Marcin Hilarowicz – acoustic guitar (1, 2, 5)
Łukasz Kurzydło – percussions (1, 2, 5)
Maksymilian Olszewski – drums (3, 4)
Jorgos Skolias – vocal (4)
Miłosz Skwirut – double bass
All compositions written and arranged by Miłosz Skwirut

Więcej informacji na stronie internetowej:

podobne publikacje