MIKROKOSMOS – Epka “Mikrokosmos” i w ogóle … o zespole

Zespół pierwszy raz usłyszałem w 2019 roku na festiwalu Tak Brzmi Miasto. Przyznam, że zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie, napisałem:

No i na koniec MIKROKOSMOS. Jaki tam MIKRO, moim zdaniem powinni nazywać się MAKRO, WybuchSupernowej, EksplozjaGalakyczna … lub coś w tym guście. Takiej dawki energii, radości z grania i pozytywnej energii nie widziałem na scenie już dawno. Nie wiem jak “montuje się taką ekipę”, ale przez scenę przetoczył się kosmiczny kataklizm. Energia i czad to jedno, a drugie to bardzo wysoki poziom muzyczny tego co było dane nam usłyszeć. Dynamiczy zespół, świetna sekcja dęta … i charyzmatyczno – diaboliczno – sympatyczny wokalista. O Nich jeszcze usłyszymy! Przyznam się, że bardzo chętnie usłyszę ten zespół na większej scenie, bo piwniczna salka Pięknego Psa o mało nie eksplodowała 🙂

No i mamy ich najnowszą produkcję. Mówią o sobie, że: ich muzyka to połączenie funku, popu i muzyki elektronicznej. Śpiewamy po polsku, lecz gramy we wszystkich językach świata. Myślę, że ich stylistyka jest bardzo trudna do określenia, bo odnajdujemy tu baaardzo różne motywy. Jednak czymś co ich (absolutnie!) wyróżnia, jest niespotykana energia i dynamizm. Mikrokosmos jest “tworem” koncertowym, najlepiej czują się na scenie, naprzeciw publiczności. Publiczność też ich kocha, bo potrafią słuchaczy zarazić swą niesamowitą muzyczną pozytywną energią …

I co? I nic … Mamy pandemię, koncertów zakazano. Przyznam, że nie mogę sobie wyobrazić tych przesympatyczno – dynamicznych muzyków “odciętych” od sceny i publiczności. Pisałem, że chętnie posłucham ich i to na dużej sali koncertowej. No więc, jak na razie to ich nie posłucham.

Przed wybuchem epidemii intensywnie koncertowali w wielu miejscach całej Polski (na Europę i Świat, przyjdzie jeszcze czas …).
Wygrywali konkursy, koncertowali na wielu festiwalach, w tym na głównych scenach juwenaliowych w Rzeszowie, Katowicach, Wrocławiu, Częstochowie, Krakowie i Krośnie, występując przed takimi artystami jak: Kult, Nocny Kochanek, Akurat, Grubson, Lady Pank, Smolik/Kev Fox, czy Miuosh.

Zagrali również w trakcie jednej z poprzednich edycji Wianków w Krakowie. Wcześniej wygrali też między innymi Podbeskidzki Przegląd Muzyczny oraz dostali się do finału krakowskiego festiwalu Synestezje: Muzyka. Plastyka. Słowo.

Teraz mamy zarazę, więc nie posłuchamy ich ze sceny, nad czym baaardzo ubolewam! Pozostała nam Epka …

Całości można posłuchać na Spotify:

A my czekamy na ich koncert … i to koniecznie na dużej sali! Będzie się działo. Poniżej kilka zdjęć z archiwum Muzycznego Krakowa, wykonanych w listopadzie 2019 roku na koncercie w krakowskim Pięknym Psie w ramach festiwalu Tak Brzmi Miasto.

Więcej informacji o zespole:

// w publikacji wykorzystano materiały prasowe zespołu

Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
Andrzej Wodziński

Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.

Skip to content