Michał Szpak – Dreamer Tour. Fotorelacja z koncertu 31.03.2019

Michał Szpak czyli najbardziej kolorowy ptak polskiej sceny muzycznej zawitał do Krakowa pomując swój drugi studyjny album “Dreamer”

Dreamer … tak to pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy wchodząc do sali Auditorium Maximum UJ w Krakowie. Nie pamiętam, abym była na podobnym koncercie. Oprócz sceny na której można było zauważyć coś, co ciężko opisać… okrągła podświetlana tarcza z napisem DREAMER, parawany z pleksi, ciekawostką był unoszący się zapach kadzideł.

Przez chwilę zastanawiałam się czy faktycznie “to jest to” ale po kilku minutach nie miałam już wątpliwości. Wszyscy o tym szeptali 🙂 To było takie inne – dziwne, tak samo dziwne jak sam artysta. Koncertem absolutnie się nie zawiodłam. Michał ma potężny głos, ale oprócz talentu ma w sobie bardzo dużo pokłady empatii. Kontakt z publicznością oceniam na szóstkę z plusem. Pierwszy raz byłam na koncercie, gdzie artysta zszedł ze sceny i przeszedł się po całej sali przybijając przysłowiowe piątki i rozdając całusy. Znowu coś innego ale w moim odczuciu to było coś ekstra !!!

Jeśli chodzi o samą muzykę – Michał dał się poznać od innej strony . Był bardziej subtelny, momentami wyciszony, dawkujący emocje. Album jest mocno zróżnicowany, od elementów jazzu po rock. Ciekawe aranżacje, połączone nawet z muzyka klasyczną. Płyta z pewnością znajdzie się w mojej kolekcji i długo będę się nią delektować. .

Agencji Adria-Art dziękuję za akredytację!

  • Foto © Małgorzata Rzeszutek – Muzyczny Kraków
Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
Małgorzata Rzeszutek

Fotoreporter i dziennikarz. Dusza Artysty. Fotografia jest niewątpliwie częścią jej życia. Stała się pasją, sposobem patrzenia na świat i na ludzi. Na co dzień prowadzi autorskiego bloga. Zdjęcia traktuje jak tworzenie małych dzieł sztuki. Fotografia koncertowa jest dla niej szczególnie ważna. Na zdjęciach nie pokazuję zwykłego codziennego życia a emocje, interakcję artysty i odbiorcy. Fotografia podobnie jak muzyka to nie tylko zbiór nut a część rzeczywistości.

Skip to content