Męskie Granie startuje w Krakowie!

6 sierpnia rozpocznie się najpopularniejsza polska trasa koncertowa – Męskie Granie. Pierwsze koncerty odbędą się w Krakowie – i to aż dwukrotnie – w piątek i sobotę. Dla publiczności zagrają m.in. Dawid Podsiadło, król, Daria Zawiałow i ØRGANEK oraz Męskie Granie Orkiestra 2020 i Męskie Granie Orkiestra 2021.

Męskie Granie sponsorowane przez markę Żywiec słynie z odważnego łączenia odmiennych stylistyk oraz artystycznych eksperymentów. Na każdą edycję, od 2014 roku, tworzony jest również zespół Męskie Granie Orkiestra, który można usłyszeć tylko na koncertach realizowanych w ramach danej trasy… ale nie tym razem! Ze względu na pandemię Męskie Granie Orkiestra 2020 wystąpiło ze swoim materiałem tylko raz, dlatego w tym roku powróci z regularnymi koncertami, a zespół będzie można usłyszeć w każdy piątek. Pierwsze koncerty odbędą się w Krakowie w dniach 6-7 sierpnia w Muzeum Lotnictwa.

W piątek, 6 sierpnia, zagrają: Dawid Podsiadło, król, Jarecki oraz Bluszcz. Zwieńczeniem wieczoru będzie występ Męskie Granie Orkiestry 2020 w składzie: Daria Zawiałow, król, Igo, Kasia Piszek, Piotr Rubik, Jakub Wojtas, Thomas Fietz, Michał Kush, Monika Muc oraz Arek Kopera. Następnego dnia przed publicznością zaprezentują się: ØRGANEK, Daria Zawiałow, BAASCH i WaluśKraksaKryzys oraz Męskie Granie Orkiestra 2021 w składzie: Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino, Marcin Macuk, Łukasz Moskal, Olek Świerkot, Agim Dżeljilji i Piotr Rubik. Muzycy wykonają m.in. tegoroczny hymn trasy, czyli utwór „I Ciebie też, bardzo”, który w serwisie YouTube wyświetlono już ponad 14 milionów razy.

Bardzo się cieszymy, że Męskie Granie znów rusza w trasę i że już za kilka dni spotkamy się z fanami najlepszej polskiej muzyki – mówi Dorota Nowakowska, Manager Marki Żywiec. – Jesteśmy przekonani, że czeka nas wiele emocji i artystycznych uniesień, zwłaszcza, że w tym roku po raz pierwszy w historii będzie można usłyszeć program aż dwóch orkiestr – dodaje Nowakowska.

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
Magda Woch

Absolwentka Otwartego Studium Fotografii na Politechnice Krakowskiej. Fotografia, muzyka i joga to jej największe pasję. Szczególnie bliska jest jej fotografia koncertowa, gdzie można uchwycić emocje artysty i publiczności. Zdobywczyni I miejsca w konkursie Grand Press Photo 2021, w kategorii: reportaż, życie codzienne. Miłośniczka literatury i czarnej kawy. Mama cudownej córki.

Skip to content