Longing – najnowsza płyta krakowskiego kwintetu New Bone

W grudniu 2019r. zespół Tomasza Kudyka nagrał kolejną, szósta płytę w swoim dorobku. Album zatytułowany „Longing” ukazał się w marcu za pośrednictwem wydawnictwa CM Records. Krakowska grupa swoimi poprzednimi nagraniami zdobyła przychylność zarówno krytyków, jak i publiczności, która entuzjastycznie reaguje na prezentowana podczas koncertów muzykę. Najnowszy album z autorskimi kompozycjami lidera zespołu, Tomasza Kudyka, został zarejestrowany w Studio Polskiego Radia S4 im. J. Wasowskiego w Warszawie.

Tomasz Kudyk – lider zespołu New Bone dedykuje najnowszy album „Longing” swojemu Tacie – Janowi Kudykowi, wieloletniemu liderowi legendarnej ju. grupy Jazz Band Ball Orchestra.

W sesji nagraniowej wzięli udział stali członkowie kwintetu: Tomasz Kudyk – trabka, flugelhorn, Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy, Dominik Wania – fortepian, Maciej Adamczak – kontrabas, Dawid Fortuna – perkusja. Na płycie znajda się autorskie kompozycje Tomasza Kudyka, z wyjątkiem jednego utworu „Head Dizziness”, napisanego przez Jana Kudyka, a zaaranżowanego przez Wojtka Groborza. Słuchając kompozycji lidera New Bone z poprzednich płyt, możemy spodziewać się muzyki pełnej liryzmu i pewnej nostalgii utrzymanej w formie jazzowej narracji. Źródło inspiracji sięga głównego nurtu tej muzyki, wykształconego w połowie ubiegłego wieku.

Tomasz Kudyk chciałby poprzez te płytę, a przede wszystkim muzykę, wyrazić wdzięczność i szacunek dla swojego Taty, który na początku jego drogi muzycznej był dla niego inspiracja i autorytetem. „To dzięki Tacie, jestem w tym miejscu dzisiaj i robię to, co On …” – wspomina lider New Bone.

  • New Bone – zespół grający muzykę jazzową założony przez studentów Akademii Muzycznej w Krakowie w 1996 roku. Nazwa zespołu w muzycznym żargonie oznacza instrumenty dęte blaszane. Grupa New Bone wystąpiła na wielu znaczących festiwalach w Polsce i za granicą, m.in.: Bydgoszcz Jazz Festiwal (2009), Hanza Jazz Festiwal (Koszalin 2009), Festiwal Jazz Bez… (Przemyśl, Lwów 2009), Festiwal Jazz w Muzeum (Ostrów Wielkopolski 2009), JVC Jazz Festival (Legionowo 2005), Sopot Molo Jazz Festival (Sopot 2012), RCK Pro Jazz Festival (Kołobrzeg 2013), Festiwal Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu (Moskwa, Rosja – 2013), Delhi International Jazz Festival (New Delhi, Indie – 2013), Varna Summer International Jazz Festival (Varna, Bułgaria – 2014). Formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także podczas Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Zespół był także jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r. Brał również udział na w festiwalu Art Jazz Cooperation – Ukraina 2015, a w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii jako pierwsza formacja, która wystąpiła z koncertem jazzowym na żywo w Kaszmirze.

Więcej informacji:

źródło informacji:
Materiały prasowe Zespołu | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.

Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.