Krakowski Kiermasz Książki / literacka wiosna (2019) w Krakowie

Miejmy nadzieję, że na dobre pożegnaliśmy już zimne dni – czas wyjść z książką w plener! W ostatni tydzień kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Krakowie – Mieście Literatury UNESCO już tradycyjnie czeka nas sporo atrakcji czytelniczych: Krakowski Kiermasz Książki na Placu św. Marii Magdaleny oraz 18. Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. Świętować też będą krakowskie księgarnie!

Kultowe serie wydawnicze KIK i Koliber, pomysłowe „liliputy” z Bibliofilskiej Edycji Miniatur WAiF, przedwojenne pocztówki… w dniach 27-28 kwietnia na malowniczym placu św. Marii Magdaleny czeka nas kolejna czytelnicza uczta! W ramach pierwszego w tym roku Krakowskiego Kiermaszu Książki zaprezentują się antykwariaty: Hulaj Pole i PiBook, Suszek i 451 stopni, Świat w Tunelu i Szafa Pełna Książek, anglojęzyczny American Bookstore, a także bukiniści z Hali Targowej i Placu Nowego. Na swoje specjalne stoisko zaprosi też Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

Przez cały czas trwania imprezy do dyspozycji odwiedzających będą dziecięcy kącik czytelniczy i gra terenowa przygotowana w ramach akcji „Książka i Róża”. Organizatorzy zapraszają też na wydarzenia towarzyszące: w sobotę 27 kwietnia o 15.00 czeka nas czytanie legend krakowskich, a w niedzielę – otwarte warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży (13.00-15.00) oraz spotkanie autorskie z Katarzyną Paw (15.00). Chwile na leżaku z książką w ręku umilą kawa i lody z mobilnej rikszy Lodożerców, jaką można spotkać na co dzień na Placu Nowym.

Kiermasz będzie czynny w sobotę i niedzielę 27 i 28 kwietnia w godzinach od 10.00 do 18.00. Wydarzenie na placu św. Marii Magdaleny rozpoczyna comiesięczny cykl, który potrwa do września, a którego celem jest promocja czytelnictwa w przestrzeni miejskiej i wspieranie lokalnego środowiska antykwarycznego w ramach wieloletniego programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Więcej o Kiermaszu: https://www.facebook.com/events/2076616289060894/

18. Małopolskie Dni Książki Książka i Róża

Po raz kolejny Krakowski Kiermasz Książki stanie się częścią obchodów Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”, organizowanych przez Województwo Małopolskie i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie. Idea akcji – przeszczepiona ze słonecznej Barcelony, partnera Krakowa w Sieci Miast Literatury UNESCO, która z okazji dnia św. Jerzego od lat staje się wielką księgarnią pod gołym niebem – od lat przyjęła się w stolicy Małopolski oraz w licznych księgarniach i instytucjach kultury z całego regionu. Obok stoiska na Krakowskim Kiermaszu Książki organizatorzy zapraszają m.in. na warsztaty kulinarne z Darią Ładochą, grę miejską „Znajdź sobie książkę”, scrapbooking czy spacer literacki. W niedzielę 28 kwietnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbędzie się również specjalna edycja bezpłatnej akcji wymiany książek Drugie Życie Książki. Już tradycyjnie upominki książkowe otrzymają pasażerowie i pasażerki Kolei Małopolskich, a na miasto wyjedzie rower Lotnej Czytelni z Różą, który odwiedzi także Krakowski Kiermasz Książki.

Więcej o „Książce i Róży”: http://www.ksiazkairoza.pl/

Weekend Księgarń Kameralnych

Niezależne księgarnie to od lat jedne z najbardziej aktywnych centrów kultury i miejsca, które kształtują naszą wyobraźnię czytelniczą. W dniach 25-28 kwietnia w całej Polsce po raz kolejny odbędzie się Weekend Księgarń Kameralnych. Przez cztery dni kilkadziesiąt księgarń włączy się we wspólne działanie organizując u siebie wydarzenia: spotkania autorskie, spacery, koncerty, warsztaty, głośne czytania, kluby książkowe i animacje dla dzieci. Kraków Miasto Literatury UNESCO jest partnerem krakowskiej odsłony projektu. Szczegóły wkrótce!

Więcej o WKK na: https://www.facebook.com/events/416237542270569/

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content