Letters From Silence – koncert w Krakowie

Letters From Silence, foto: Justyna Dzwonkowska
foto: Justyna Dzwonkowska

Zespół powraca na scenę jako kwartet i prezentuje zupełnie nowe wersje dawnych utworów oraz nowe piosenki z płyty zapowiadanej na wiosnę 2016r.

Po dwóch latach intensywnego zaangażowania w inne projekty (Stardust Memories, Henry David’s Gun, Nocny Supersam, The Lumberjack, Frozen Lakes) Wawrzyniec Dąbrowski i Maciej Bąk wracają do koncertowania jako duet Letters From Silence i zapowiadają kolejny długogrający album.

Płytę zwiastuje singiel “Suitcase Home”: mroczna, utrzymana w klimacie detektywistycznej powieści z lat 50­tych, historia mężczyzny, który nieustannie pozostając w drodze, całe swoje życie zamyka w jednej, podręcznej walizce.
Do gitarowego duetu dołączają basista Filip Jurczyszyn (Natalia Przybysz, Skubas) oraz perkusista Kamil Falkor.

Sekcja rytmiczna, daleka od klasycznych rozwiązań znanych z rockowych składów, wnosi nową jakość do muzyki Letters From Silence. Oszczędne, głębokie rytmy Kamila Falkora, grane na nisko brzmiących bębnach wraz ze szczyptą elektroniki, nadają nowym kompozycjom świeży puls. Całość spaja mocna, punktowa gra na basie Filipa Jurczyszyna. Wciąż słychać tu echa twórczości skandynawskiej, posmak korzennej, folkowej Ameryki oraz elementy estetyki “singer­songwriter”. Jednocześnie Letters From Silence idą o krok dalej w stosunku do swoich dotychczasowych dokonań, momentami zahaczając o najnowsze produkcje z okolic alternatywnego popu.

Dopóki czuliśmy, że formuła duetu się spełnia i drzemie w niej potencjał, konsekwentnie w niej trwaliśmy. Rozbudowanie składu okazało się być jednak nieuniknionym krokiem na drodze muzycznej ewolucji. Poza oczywistym poszerzeniem palety brzmieniowej, nie bez znaczenia okazał się fakt swoistego rodzaju wymiany energetycznej pomiędzy członkami zespołu – ­tłumaczą założyciele projektu.

Więcej informacji na temat zespołu:

[ct_spacer height=”20″]

Koncert w Krakowie będzie pierwszym występem LFS od 2013r.! Będzie to jednocześnie druga wizyta zespołu w klubie Magazyn Kultury.

[ct_spacer height=”15″]

Klub MAGAZYN KULTURY, ul. Józefa 17 (Kolanko No 6), Kraków
16.12.2016
Godzina 20:00
Bilety: 15/20 PLN
Support: Nutria Nutria

[ct_spacer height=”20″] [ct_spacer height=”20″]
Default image
Andrzej Wodziński
Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.