Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

Letnie Tanie Kinobranie w Kinie pod Baranami

W krakowskim Kinie Pod Baranami trwa 14. wakacyjny festiwal filmowy Letnie Tanie Kinobranie. Do 27 sierpnia zaprezentowanych zostanie niemal 100 tytułów ujętych w 8 tygodni tematycznych. W programie nie zabrakło filmów, w których szczególną rolę gra muzyka – w rozmaitych gatunkach i odmianach. 

Letnie Tanie Kinobranie to dwumiesięczny maraton filmowy, w trakcie którego sale Kina Pod Baranami niejednokrotnie wypełniają się muzyką – bardzo różnorodną, przynależącą do rozmaitych gatunków, jednak bez wyjątku poruszającą i wywołującą niezwykłe emocje.

Do programu wakacyjnego festiwalu trafiła prawdziwa ikona muzyki czyli Freddy Mercury, w którego w Bohemian Rhapsody brawurowo wciela się Rami Malek. Film Briana Singera ukazuje niezwykłą drogę legendarnego wokalisty zespołu Queen: od pierwszych kroków w świecie muzyki, przez spektakularny sukces i burzliwe życie towarzyskie aż do wielkiego finału, koncertu Live Aid. O fikcyjnej gwieździe opowiadają Narodziny gwiazdy – kolejna wersja klasycznej opowieści, która pojawiła się po raz pierwszy na wielkim ekranie ponad 80 lat temu. Tym razem w rolę młodziutkiej, utalentowanej dziewczyny, którą pod swoje skrzydła bierze doświadczony (i nieco przebrzmiały) artysta, znakomicie wcieliła się Lady Gaga.

Filmem przesiąkniętym muzyką jest głośny La La Land – widowiskowy musical autorstwa Damiena Chazella, z hipnotyzującym duetem Emma Stone / Ryan Gosling. Miłość do jazzu i kina przeplata się tu z osobistymi ambicjami i trudnościami życia we dwoje. Tytuł imponuje także od strony technicznej: kamera kontrolowana przez operatora Linusa Sandgrena wydaje się nie mieć żadnych ograniczeń i nieustannie zadziwia oryginalnymi ujęciami. Muzycznych brzmień nie brakuje także w nominowanym do Oscara filmie Pawła Pawlikowskiego Zimna wojna – przejmującym portrecie miłości niemożliwej, rozgrywającej się w wyjątkowo niesprzyjającym podzielonym świecie.  

Wakacyjny festiwal Letnie Tanie Kinobranie to nie tylko tradycyjne projekcje kinowe, ale również seanse pod gwiazdami w przestrzeni renesansowego Pałacu pod Baranami oraz akcja Zbieraj KINO (osiem obejrzanych filmów to jeden bilet gratis). 

Seanse w kinie odbywają się z zachowaniem wszystkich zaleceń sanitarnych. Na terenie Kina rozmieszczone są punkty odkażania rąk, a w salach kinowych dostępne jest co drugie miejsce. Podczas wizyty w kinie nosimy maseczki zakrywające usta i nos.

Repertuar filmowy w kinie stacjonarnym powiększony jest w tym roku o program w wirtualnych salach Kina Pod Baranami na e-kinopodbaranami.pl. Co tydzień, w E-Kinie pojawiają się dodatkowe filmy (również w cenie 9 zł), które uzupełniają poszczególne tygodnie tematyczne.

BILETY:
9 zł (Zimna wojna, La La Land)

10 zł(Bohemian Rhapsody, Narodziny gwiazdy)

O FILMACH: 


BOHEMIAN RHAPSODY | BOHEMIAN RHAPSODY

reż. Bryan Singer, Wielka Brytania/USA 2018, 135’

Oscary 2019: najlepszy aktor pierwszoplanowy (Rami Malek), najlepszy dźwięk, najlepszy montaż, najlepszy montaż dźwięku

Złote Globy 2019: najlepszy dramat, najlepszy aktor w dramacie (Rami Malek)

Nagrody BAFTA 2019: 7 nominacji, w tym dla najlepszego filmu brytyjskiego, najlepszego aktora pierwszoplanowego (Rami Malek) i za najlepsze zdjęcia (Newton Thomas Sigel)

Critics Choice 2019: 3 nominacje – najlepszy aktor (Rami Malek), najlepsze kostiumy, najlepsza charakteryzacja i fryzury

Satelity 2019: najlepszy aktor w komedii lub musicalu (Rami Malek)

Wypełnione energią najnowsze dzieło Bryana Singera, twórcy takich filmów jak Walkiria i Podejrzani. W roli głównej wystąpił Rami Malek, gwiazda cenionego serialu Mr. Robot.

Porywająca opowieść o legendarnym zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddiem Mercurym, który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót grupy podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego przeszedł do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.

Harmonogram projekcji:

piątek, 7 sierpnia, godz. 16.15

sobota, 8 sierpnia, godz. 21.15

wtorek, 11 sierpnia, godz. 16.15

środa, 12 sierpnia, godz. 21.30


LA LA LAND | LA LA LAND

reż. Damien Chazelle, USA 2016, 128’

Oscary 2017: najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Emma Stone), najlepszy reżyser (Damien Chazelle), najlepszy scenariusz oryginalny (Damien Chazelle), najlepsza muzyka oryginalna (Justin Hurwitz), najlepsza piosenka (“City Of Stars”, wyk. Ryan Gosling), najlepsza scenografia, najlepsze zdjęcia (Linus Sandgren)

Nagrody BAFTA 2017: najlepszy film, najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Emma Stone), najlepszy reżyser (Damien Chazelle), najlepsze zdjęcia (Linus Sandgren), najlepsza muzyka (Justin Hurwitz)

Złote Globy 2017: najlepsza komedia lub musical, najlepszy aktor w komedii lub musicalu (Ryan Gosling), najlepsza aktorka w komedii lub musicalu (Emma Stone), najlepszy reżyser (Damien Chazelle), najlepszy scenariusz (Damien Chazelle), najlepsza muzyka (Justin Hurwitz), najlepsza piosenka (City Of Stars, wyk. Ryan Gosling)

MFF w Wenecji 2016: Puchar Volpi dla najlepszej aktorki (Emma Stone), nominacja do Złotego Lwa za najlepszy film

MFF w Toronto: Nagroda Publiczności

Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie. Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to, co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

Po obsypanym nagrodami filmie Whiplash, Damien Chazelle ponownie przenosi miłość do muzyki na srebrny ekran. Emma Stone i Ryan Gosling w widowiskowym musicalu, który przywraca wiarę w magię tego niemal zapomnianego gatunku filmowego.

Harmonogram projekcji:

piątek, 14 sierpnia, godz. 16.00

sobota, 15 sierpnia, godz. 20.45

poniedziałek, 17 sierpnia, godz. 21.45

środa, 19 sierpnia, godz. 13.30

czwartek, 20 sierpnia, godz. 14.00


NARODZINY GWIAZDY | A STAR IS BORN

reż. Bradley Cooper, USA 2018, 135’

Oscary 2019: najlepsza piosenka (“The Shallow” wyk. Lady Gaga i Bradley Cooper)

Złote Globy 2019: najlepsza piosenka (“The Shallow”, wyk. Lady Gaga i Bradley Cooper), nominacja do nagrody dla najlepszego dramatu, najlepszego aktora w dramacie (Bradley Cooper), najlepszej aktorki w dramacie (Lady Gaga), najlepszego reżysera (Bradley Cooper)

Nagrody BAFTA 2019: 7 nominacji – najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Bradley Cooper), najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Lady Gaga), najlepszy reżyser (Bradley Cooper),  najlepszy scenariusz adaptowany (Bradley Cooper, Eric Roth, Will Fetters), najlepsza muzyka (Bradley Cooper, Lady Gaga, Lukas Nelson), najlepszy dźwięk

Nagrody Critics’ Choice 2019: najlepsza aktorka (Lady Gaga) – ex aequo z Glenn Close za Żonę, najlepsza piosenka (“Shallow”)

MFF w Wenecji 2018: Nagroda Fundacji Smithers

Jackson Maine, gwiazdor muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally. Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania ją do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa jego dokonania, muzykowi jest coraz trudniej poradzić sobie ze słabnącą popularnością.

Aktor Bradley Cooper (American Hustle, Drugie Oblicze) w swoim reżyserskim debiucie podejmuje się karkołomnego zadania, prezentując nową wersję historii miłosnej, która zachwyciła wiele pokoleń widzów. Wraz ze Stefani Germanotta znaną na całym świecie jako Lady Gaga sportretował na ekranie postaci, w które z powodzeniem wcielili się w przeszłości m.in. Judy Garland, James Mason, Kris Kristofferson i Barbra Streisand. Obok odtwórców głównych ról, we współczesnej wersji niesamowitego muzycznego dramatu pojawili się Sam Elliott i Dave Chappelle.

Harmonogram projekcji:

piątek, 14 sierpnia, godz. 18.45

niedziela, 16 sierpnia, godz. 16.00

czwartek, 20 sierpnia, godz. 21.30


ZIMNA WOJNA | COLD WAR

reż. Paweł Pawlikowski, Polska/Francja/Wielka Brytania 2018, 88’

Oscary 2019: 3 nominacje – najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser (Paweł Pawlikowski), najlepsze zdjęcia (Łukasz Żal)

Nagrody BAFTA 2019: 4 nominacje – najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser (Paweł Pawlikowski), najlepszy scenariusz oryginalny (Paweł Pawlikowski, Janusz Głowacki), najlepsze zdjęcia (Łukasz Żal)

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: Złote Lwy, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż, Złoty Kangur – nagroda australijskich dystrybutorów filmowych

MFF w Cannes 2018: najlepszy reżyser (Paweł Pawlikowski)

Brytyjskie Niezależne Nagrody Filmowe BIFA 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu zagranicznego

Europejskie Nagrody Filmowe 2018: najlepszy film europejski, najlepszy reżyser (Paweł Pawlikowski), najlepszy scenariusz (Paweł Pawlikowski), najlepsza aktorka (Joanna Kulig), najlepszy montaż (Jarosław Kamiński)

Twórca nagrodzonej Oscarem Idy przeniósł widzów tym razem do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu Zimna wojna jest… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Najnowsza produkcja Pawła Pawlikowskiego została zaprezentowana w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu w Cannes. To pierwszy polski film od czasu Pianisty Romana Polańskiego, który walczył o Złotą Palmę. Jury festiwalu przyznało Pawlikowskiemu nagrodę dla najlepszego reżysera. Na ekranie Joanna Kulig(Niewinne), Tomasz Kot (Bogowie), Borys Szyc (Pokot), Agata Kulesza (Ida), Adam Woronowicz (Czerwony pająk), Adam Ferency (Jasminum) oraz Adam Szyszkowski (Ostatnia rodzina).

Harmonogram projekcji:

piątek, 14 sierpnia, godz. 21.30

sobota, 15 sierpnia, godz. 16.45

niedziela, 16 sierpnia, godz. 14.00

wtorek, 18 sierpnia, godz. 21.15

środa, 19 sierpnia, godz. 18.45


W Pizzerii Vicenti (wszystkie lokalizacje) – dla widzów Kinobrania (za okazaniem biletu kinowego) – 15% zniżki.

Oficjalny hasztag festiwalu: #Kinobranie2020

Pełen wykaz filmów festiwalu Letnie Tanie Kinobranie oraz harmonogram projekcji dostępny na stronie: www.kinopodbaranami.pl.

Pokazy online na: www.e-kinopodbaranami.pl.

Filmy w oryginalnych wersjach językowych z polskimi napisami.

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content Click to listen highlighted text!