LEA KAY … czyli, kariera polskiej wokalistki w Londynie!

Debiutancki singiel artystki LEA KAY to współczesny hymn w rytmie R&B o wewnętrznej sile, z którą każdy z nas się rodzi. Celem jej twórczości jest bowiem dzielenie się swoim pozytywnym podejściem do życia i dobrem z innymi.

Pomimo, że utwór Movin’ jest utrzymany w nastroju ‘melancholijnym’ jego tekst motywuję do odwagi i wytrwałości w podążaniu za marzeniami. LEA łączy bliski jej sercu słowiański liryzm z elementami zachodniej kultury muzycznej, w którą wrosła tworząc i występując na londyńskiej scenie undergroundowej przez ostatnich 8 lat.

Bazowym elementem produkcji muzycznej utworu Movin’ jest hipnotyzująco-pulsująca linia basu nawiązująca do twórczości brytyjskiego artysty Jamesa Blake’a i amerykańskiej wokalistki H.E.R. Swoim utworem LEA zabiera słuchacza w soulową podróż po zakamarkach jej duszy, którą kończy rozbudowaną partią chóralną nawiązującą do muzyki klasycznej.

KIM JEST LEA KAY?

Urodzona w Polsce LEA to wokalistka , która sama pisze komponuje i produkuje swoje utwory. Artystka wyjechała na studia muzyczne do Londynu w Guildhall School of Music and Drama w 2012 mając 19 lat i to tam zaczęła pisać swoje pierwsze piosenki, które były formą terapii i radzenia sobie z samotnością.

Mimo tego, że KAY dopiero zaczyna swoją karierę to jej twórczość została już dostrzeżona. W roku 2020 niewydany jeszcze singiel Movin’ został wybrany do ścieżki dźwiękowej brytyjskiego filmu SORORITY w reżyserii James’a Webber’a . Film został nominowany do nagród w wielu międzynarodowych festiwalach łącznie z Cardiff International Film Festival oraz BUFF Awards .

W grudniu tego samego roku LEA została poproszona o napisanie i nagranie promocyjnego utworu do projektu LevelUp organizowanego przez międzynarodowy koncern UNILEVER . Promocyjną piosenkę stworzyła we współpracy z raperem z Południowej Afryki Jay’em BEAT, z którym zachęcają do wyjścia poza strefę własnego komfortu aby podążać za marzeniami.

Rok 2020 był przełomowym w karierze artystki, która podczas pierwszej fali lockdownu, w Londynie stworzyła swój pierwszy krótki album składający się z 6-ciu utworów zatytułowany ‘The Abundance Project’ , którego premierą jest ukazanie się singla Movin’ 11go stycznia 2021. Całość materiału do tego projektu LEA stworzyła we współpracy ze swoim partnerem – producentem muzycznym i multiinstrumentalistą Pilo Adami , członkiem popularnego w Europie Zachodniej zespołu Nubiyan Twist.

// źródło informacji: materiały prasowe

Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
Andrzej Wodziński

Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.

Skip to content