Krakowskie Spacery Literackie 2016

Będą w tym roku nieprzemierzone jeszcze szlaki, będą i miłe, wydeptane już dobrze ścieżki. Spacery literackie, organizowane raz w miesiącu to szansa na dokładne poznanie literackiej mapy miasta. Dwie krakowskie przewodniczki – Anna Hojwa i Agnieszka Pudełko zabierają ciekawskich tam, gdzie w Krakowie powstawała i żyje literatura.

W bogatym planie spacerowym na rok 2016 są przechadzki kobiece – śladami krakowskich pisarek i śladem najważniejszej kobiety polskiej literatury – Wisławy Szymborskiej. Jest i spacer Baltazara Gąbki, w zamyśle dla dzieci, choć już wiemy, że dorośli także czekają na niego z niecierpliwością.

Poznamy też obcojęzycznych pisarzy bywających w stolicy Małopolski, zbadamy kręte ścieżki poetów niepokornych. Wspomnimy także wszystkie zakątki związane ze Stanisławem Lemem – jego dom i pracę, a także miejsca jego upamiętnienia.

Pełny harmonogram Spacerów Literackich 2016 można znaleźć na stronie:

[ct_spacer height=”15″]

  • Wstęp na wszystkie spacery jest wolny, jednak ze względu na ogromne zainteresowanie konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

[ct_spacer height=”15″]

źródło informacji:
Materiały prasowe Krakowskiego Biura Festiwalowego | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.