UWAGA

Strona zawiera wysokiej jakości zdjęcia. Prosimy o oglądnięcie ich na ekranie KOMPUTERA. Przeglądanie na SMARTFONIE, nie oddaje ich wartości.

Krakowski Rynek jak sala balowa

Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”.

Wielkim balem dla publiczności zakończył się wczoraj XVI Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. Płyta Rynku Głównego zamieniła się w parkiet Sali balowej rodem z XVI wieku. Licznie zgromadzona publiczność przyłączyła się do wspólnej zabawy z uczestnikami Festiwalu, z powodzeniem tańcząc dostojną, uroczystą pawanę i wesołe, skoczne branle. Bal ze sceny prowadzili francuscy artyści: tancerka Marie-Claire Bär Le Corre, muzycy Robin Joly i Gwinnevivre Quenel wspólnie z hiszpańską tancerką Aną Yepes i Dariuszem Brojkiem, tancerzem Baletu Dworskiego Cracovia Danza. W instruowaniu publiczności pomagała też Dyrektor Festiwalu, Romana Agnel.

Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”Wielki finał Festiwalu Tańców Dworskich odbył się w tym roku na Rynku Głównym. Przez całą sobotę i niedzielę, na scenie pod ratuszem, wielkie zainteresowanie wzbudzały prezentacje zespołów tanecznych, w tym zespołu Decius Danza złożonego z uczestników warsztatów. Wieczorami natomiast tłumnie zgromadzona publiczność oglądała spektakle Baletu Dworskiego Cracovia Danza: Pewnego razu w Wenecji, przedstawienie w konwencji komedii dell’arte stworzone wspólnie z Atelier Teatralnym Studio Dono, oraz Balet o kawie. Obydwa przedstawienia znakomicie oddawały myśl przewodnią tegorocznej edycji, którą była Groteska i komedia w tańcu dworskim.

Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” został zainaugurowany 26 lipca w ICE Kraków wielkim międzynarodowym widowiskiem Gdy Polska spotyka Indie, które zakończyło się owacją na stojąco. Przez kolejnych pięć dni w Willi Decjusza odbywały się warsztaty taneczne, aktorskie i muzyczne prowadzone przez mistrzów z całego świata, m.in.: Alaknandę Bose z Indii, Marie-Claire Bär Le Corre z Norymbergi, Anę Yepes z Hiszpanii, Barbarę Segal z Anglii czy Leszka Rembowskiego, wybitnego specjalistę z zakresu tańców polskich. W warsztatach wzięło udział ponad 150 osób z różnych krajów. Podczas finałowych pokazów mogliśmy więc oglądać np. tańce polskie w wykonaniu Hindusek, Greczynek, a nawet Japonki.

źródło informacji:
Relacja udostępniona przez Balet Dworski Cracovia Danza.  Autor zdjęć: Ilja Van de Pavert. | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Andrzej Wodziński
Andrzej Wodziński

Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.

Artykuły: 536
Skip to content