Krakowski Festiwal Tańca w Nowohuckim Centrum Kultury

Tu i teraz w nieskończoność

KRAKOWSKI FESTIWAL TAŃCA // 1-7 sierpnia 2022

Krakowski Festiwal Tańca to nowa inicjatywa Krakowskiego Centrum Choreograficznego, scalająca dotychczasowe marki KCC: Festiwal Tańca Współczesnego SPACER, konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! oraz BalletOFFFestival w jedno wydarzenie o międzynarodowym charakterze i skrojone na znacznie większą skalę – zapowiada Zbigniew Grzyb, dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury.

Tegoroczna edycja KRAKOWSKIEGO FESTIWALU TAŃCA odbędzie się w dniach 1–7 sierpnia pod hasłem TU I TERAZ W NIESKOŃCZONOŚĆ. W programie znajdują się polskie i zagraniczne spektakle taneczne, warsztaty ruchowe, wykłady oraz wydarzenia towarzyszące, które odbędą się w Nowohuckim Centrum Kultury oraz w Hevre. Ideą festiwalu jest pokazanie potencjału tańca współczesnego, występującego samodzielnie, jak i w relacjach z innymi dziedzinami sztuki, a także uwalnianie energii twórczej tancerzy, choreografów, performerów oraz innych artystów.

Program

WARSZTATY – ŚCIEŻKA GŁÓWNA – poziom początkujący, średniozaawansowany i zaawansowany

Podczas tegorocznej edycji zapraszamy wszystkich na warsztaty ruchowe, podczas których będziemy odkrywać NIESKOŃCZONOŚĆ w tańcu oraz bycie TU I TERAZ ze swoim i innymi ciałami w przestrzeni. Co to dla Ciebie znaczy? Odkryjmy to razem!

Warsztaty poprowadzą: Lewis Cooke (Belgia), Dominik Więcek, Sabina Bockova i Johana Pockova (Czechy), Aleksandra Bożek – Muszyńska, Paweł Urbanowicz, Dominika Wiak, Barbara Bujakowska, Katarzyna Pastuszak, Marta Wołowiec.

W tym roku wszystkich chętnych zapraszamy również na poranny rozruch w plenerze – zajęcia Luohan Qigong, które poprowadzi Sandra Jędrzejowska.

GAGA PEOPLE / GAGA DANCERS

W programie warsztatowym nie zabraknie również zajęć GAGA, które poprowadzi w tym roku Natalia Iwaniec.

Zajęcia Gaga People są otwarte dla osób powyżej 18. roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego (czyli dla wszystkich chętnych, początkujących, starszych, młodszych itd.), natomiast zajęcia Gaga Dancers kierowane są do tancerzy na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym, powyżej 18 roku życia.

WARSZTATY KRYTYKI

Po raz pierwszy w tym roku, w ramach Krakowskiego Festiwalu Tańca, zapraszamy do udziału w warsztatach krytyki, które poprowadzi Hanna Raszewska – Kursa.

Warsztaty będą odbywać się przez cały czas trwania festiwalu, tj. w dniach 1 – 7 sierpnia 2022r., w godzinach 11.00-13.30, w Nowohuckim Centrum Kultury. Rezultaty pracy uczestników będą codziennie publikowane w Internecie, na stronie Krakowskiego Centrum Choreograficznego. Organizatorki zapewniają uczestnikom bezpłatny wstęp na wszystkie spektakle festiwalowe. Warsztaty skierowane są zarówno do osób stawiających pierwsze kroki w dziedzinie krytyki, jak i tych z doświadczeniem.

KRAKOWSKI FESTIWAL TAŃCA Tu i teraz w nieskończoność, Nowohuckie Centrum Kultury

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Podziel się swoją opinią
NewsRoom
NewsRoom

Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.

Skip to content