Krakowski Festiwal Filmowy – Docs+Science

Po sukcesie zeszłorocznych pokazów niezwykłych filmów dokumentalnych prezentujących sylwetki najwybitniejszych umysłów epoki, Krakowski Festiwal Filmowy oraz Fundacja dla AGH zapraszają na nowy cykl z serii Docs+Science. Pionierzy. Tym samym rozpoczynamy wielkie odliczanie do kolejnej, 57. edycji Festiwalu.

PIONIERZY to seria filmowych spotkań z największymi naukowcami, których pomysłodawcą i twórcą jest dziennikarz naukowy, Karol Jałochowski. Tegoroczny cykl będzie się składał się z trzech filmów o współczesnych myślicielach obdarzonych odwagą podważania obowiązujących paradygmatów. Z dala od akademickich sal, w wybranych przez siebie miejscach, bohaterowie poszczególnych odcinków rozważają fundamentalne kwestie dotyczące rzeczywistości. Seria została wyprodukowana przez Tygodnik POLITYKA przy wsparciu Centrum Technologii Kwantowych Narodowego Uniwersytetu Singapuru kierowanego przez Artura Ekerta – instytucji naukowej patronującej temu międzynarodowemu przedsięwzięciu.

  • Pierwszy pokaz odbędzie się już 23 lutego o godzinie 17:30
    “Charles H. Bennett: Tajemnica ptaka kiwaka

Charles H. Bennett – amerykański myśliciel, fizyk i pionier teorii informacji. Najlepiej znany jest z badania zaskakujących powiązań fizyki, zwłaszcza kwantowej z informacją. Jeden z ojców kryptografii kwantowej i współautor rewolucyjnej koncepcji teleportacji kwantowej. Podążymy tropem Bennetta, który w jesiennych lasach Massachusetts i Nowego Jorku szuka śladów przeszłości – swojej własnej i ludzkości. Czy przeszłości utraconej bezpowrotnie? Czy zdarzenia, których nikt nie zarejestrował na taśmie filmowej można ocalić od zapomnienia?

Program cyklu Docs+Science. Pionierzy:
23 lutego 2017, godz. 17.30: Charles H. Bennett: Tajemnica ptaka kiwaka
30 marca 2017, godz. 17.30: Freeman Dyson: Kosmiczny marzyciel
27 kwietnia 2017, godz. 17.30: Artur Ekert: Model do składania

Miejsce:
AGH Budynek B8 Aula 010A,
Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, al. Mickiewicza 30, Kraków

Na wszystkie projekcje wstęp wolny.
Po każdym pokazie odbędzie się spotkanie z reżyserem i ekspertami.

Docs+Science to jeden z najmłodszych stałych elementów programu Krakowskiego Festiwalu Filmowego, jednak zdążył zdobyć liczną rzeszę fanów, nie tylko wśród miłośników fascynujących zdobyczy nauki, ale także wielbicieli doskonałych filmów dokumentalnych.

57. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 28 maja – 4 czerwca 2017 roku.

Więcej informacji:

 

[ct_spacer height=”10″]

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.