Krakowski Festiwal Akordeonowy

logo_akDruga edycja Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego odbędzie się w dniach 25 do 29 września 2014 roku.
Krakowski Festiwal Akordeonowy jest wyjątkowym wydarzeniem, które stało się świętem muzyki akordeonowej w stolicy Małopolski. Festiwal ma za zadanie zaprezentować możliwości tego wyjątkowego instrumentu zarówno w formie klasycznej, jak również ze świadomością istnienia współczesnych nurtów i kierunków, jak jazz, folk, piosenka literacka czy tango nuevo. Formuła Festiwalu sprzyja atmosferze współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy muzykami reprezentującymi różne pokolenia. Działania Festiwalu stały się nową i interesującą propozycją w ofercie kulturalnej Krakowa.
II edycja Festiwalu, jako że jest on wydarzeniem cyklicznym, pretenduje do miana imprezy międzynarodowej. Organizatorzy planują poszerzenie zakresu wymiany kulturalnej między różnymi ośrodkami muzycznymi Europy. Stwarza to również możliwość zaprezentowania dorobku artystycznego krakowskiego środowiska akordeonowego na forum międzynarodowym.
Jednym z głównych celów jest edukowanie młodych muzyków poprzez towarzyszące imprezie kursy mistrzowskie oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży.

  • Muzyczny Kraków jest patronem medialnym tego wydarzenia.


Default image
Andrzej Wodziński
Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.