“Kraków w czasach pandemii” – fotoreportaż (z lekka) optymistyczny

Kraków w czasach pandemii. Trochę dziwny, trochę straszny. Jest piękny, słoneczny majowy dzień. Zieleń w rozkwicie a ulice … wymarłe. Co prawda można spotkać ludzi, ale wszyscy (za wyjątkiem jednego – jest na zdjęciu) są w maskach i jakby się bardzo spieszyli.

A jednak życie się toczy. Na ulicach dużo cyklistów, widać (sporadycznie) spacerujące pary. Myślę, że powinniśmy się powoli przyzwyczajać do takiego, innego świata. Ten stary nie wiadomo kiedy wróci … a może nie wróci???

Poprzednie zdjęcia “pandemicznego” Krakowa, robiła nasza koleżanka Magda Woch: Kraków w czasach zarazy – migawki i Krakowski Kazimierz “wersja pandemiczna”. Zdjęcia piękne ale trochę smutne. Ja starałem się odnaleźć w tym smutnym czasie odrobinę radości.

Zdjęcia publikuję bez komentarza. Zapraszam do oglądania ….

Foto © Andrzej Wodziński – agencja fotograficzna Muzyczny Kraków

Default image
Andrzej Wodziński
Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.
Skip to content