Akademia Muzyczna w Krakowie etno komunikaty 20 maja 2014

Kraków na weekend

Oczywiście “muzyczny Kraków” na weekend. Tym razem wybieramy Big Band Akademii Muzycznej pod kierownictwem Wojciecha Groborza oraz Kasia Pietrzko Trio w składzie: Kasia Pietrzko – fortepian, Szymon Frankowski – kontrabas, Samuel Calabuig – perkusja, Grzegorz Pałka  – perkusja i Kwartet w składzie: Mateusz Śliwa – saksofon tenorowy, Mateusz Pałka – fortepian oraz Paweł Wszołek – kontrabas. Koncerty Big Bandu, jak również prezentacje innych obsad instrumentalnych wydziału Katedry Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji, gromadzą każdorazowo pokaźną liczbę krakowskiej młodzieży. Z pewnością stanie się podobnie i tym razem.

Bilety w cenie 20(N) i 10(U) do nabycia na godzinę przed koncertem. Studenci i uczniowie wstęp wolny za okazaniem legitymacji.

Sobota 24 maja godz. 18:00 w Sala koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie przy ul. św. Tomasza 43

[separator type=”top”][/separator]

Równie ciekawą imprezą wydają się warsztaty pieśni indiańskich prowadzone przez Agnieszkę Dziedzińską. Warsztat rozpoczną się od krótkiej charakterystyki ceremonialnych pieśni Indian Lakota i ich symboliki. Po krótkiej rozgrzewce, będziemy się uczyć jednej pieśni. Całość zakończy się krótką medytacją przy dźwiękach i śpiewach. Pieśni indiańskie, to nie tylko piosenki do śpiewania przy ognisku. Są one tak magiczne jak indyjskie mantry w sanskrycie a ich działanie jest tak samo mocne.

Organizatorzy zapraszamy wszystkich, których interesują tradycyjne pieśni, kultura Indian oraz tych którzy jeszcze nie wiedzą, że je kochają. Wszystkich, którzy lubią śpiewać i nawet tych, którzy myślą, że im to nie wychodzi.

Warsztaty prowadzi Agnieszka Dziedzińska, z wykształcenia lingwistka, jest znawczynią pieśni tradycyjnych. Od wielu lat działa w Fundacji Kultur Rdzennych „Orzeł Kondor Koliber”. Warsztaty planowane są na godzinę 13:00 do 14:30 24.05.2014, w przypadku dużej ilości chętnych zostanie otworzona druga grupa od 15:00.

Herbaciarnia Czajownia, Kraków, ulica Józefa 25. Cena warsztatów: normalny: 30zł, studencki: 20zł

Share

podobne publikacje