Koncert KULTU w Klubie Studio – relacja

4 marca 2022 roku w Klubie Studio zagrał KULT – koncert kończył trasę pomarańczową z 2020 roku. Z różnych względów koncert odkładano kilka razy. I znów pojawiła się myśl, że może kolejny raz trzeba koncert odwołać, przesunąć, kiedy kilka dni wcześniej decyzją jednego szaleńca rozpętało się piekło u naszych sąsiadów…

Koncert jednak odbył się i był zadedykowany walczącej Ukrainie. Zespół zagrał świetny, niemal trzygodzinny koncert przy sali wypełnionej po brzegi. Publiczność śpiewała, bo niemal wszystkie wykonywane utwory są jej doskonale znane. Co jakiś czas przez widownię „płynęli” w stronę sceny na fali wyciągniętych w górę rąk upojeni muzyką KULTU fani, aby bezpiecznie wylądować w fosie tuż przed sceną w mocnych ramionach KULT-ochrony.

Ze sceny padały ostre słowa i teksty utworów, które wprawdzie nie wprost, ale wielce były aktualne i adekwatne do niepewnej sytuacji na świecie… Atmosferę podkręcały dodatkowo ukraińskie symbole, które na znak wsparcia dla Ukrainy pojawiały się co jakiś czas na scenie.

Kazik Staszewski – lider zespołu kolejny raz udowodnił, że zespół KULT ma się dobrze i nadal gotów jest dostarczać emocji swoim wiernym fanom. W ramach powszechnego bojkotu i nietykania niczego co ruskie, z programu koncertu wypadł tekst Włodzimierza Wysockiego, za to wykonano utwór w języku ukraińskim. A ponieważ Kazik nigdy nie bał się śpiewać o polityce, tekst „Hej, czy wy wiecie – nie macie władzy na świecie…” i inne zaangażowane utwory miały tego wieczoru szczególne oddziaływanie i wywoływały emocje.

Foto © Monika Stachnik-Czapla. All rights reserved.

Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
Monika Stachnik-Czapla

Fotograf. Od 2001 roku należy do Krakowskiego Klubu Fotograficznego, a od 2005 do Stowarzyszenia Twórców – Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Od 2005 roku pełni funkcję Prezesa KKF, a w 2007 została powołana do Rady Programowej Muzeum Historii Fotografii im. Walezego Rzewuskiego w Krakowie. Od 2013 roku należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i zagranicznych oraz kilkadziesiąt wystaw – indywidualnych i zbiorowych.

Skip to content